17 Май, 2026

Тълпи атакуват магазините в САЩ - Черен петък е!

Тълпи атакуват  магазините в САЩ - Черен петък е!

Очаква се този сезон американците да похарчат 680 млрд. долара

Традиционно след вечерята за Деня на благодарността - 24 ноември, в САЩ настъпва периодът на голямото пазаруване. В деня,  наречен  Черен петък експерти предвиждат покачване приходите за търговците за ноември и декември на фона на добрите икономически показатели в страната.
 
Магазини отвориха врати още в шест вечерта в четвъртък за начало на Черния петък като някои изненадаха клиентите с обогатяване на асортимента си, отбелязва БНР.
 
Националната федерация на търговците отбелязва, че 56 процента от американците са започнали покупките за празниците преди Деня на благодарността.
 
Това се дължи отчасти на факта, че редица вериги предлагаха промоции онлайн по-рано. Именно пазаруването онлайн започва постепенно да измества опашките пред магазините. Така, в търсене на баланса в подхода си, гиганти в търговията предлагат различни намаления онлайн и на място.
 
Но независимо как пазаруват, американците са готови да купуват повече като се има предвид факта, че безработицата в страната е най-ниската от 17 години насам - 4.1 процента и показателите на пазарите са позитивни.
 
Очаква се тук да се похарчат около 680 милиарда долара този сезон – скок от около 4 процента в сравнение с миналата годна. Анализатори смятат, че в битката за пазарния дял тази година Амазон ще се облагодетелства с половината от ръста в продажбите.
Сподели:

Коментари (0)

В Испания акостира нов круизен кораб под карантина

В Испания акостира нов круизен кораб под карантина

Преди дни френските здравни власти не позволиха на пътниците и екипажа да слязат от кораба в Бордо след като пътник почина вследствие на стомашния вирус

В Русия започнаха проблеми с ракетите „Искандер“ - вече не са точни

В Русия започнаха проблеми с ракетите „Искандер“ - вече не са точни

Вече може внимателно да говорим, че има значителен спад в точността на балистичните ракети „Искандер“, заяви украинският президентски комисар по санкционната политика Владислав Власюк

Кола се вряза в група минувачи в италианския град Модена

Кола се вряза в група минувачи в италианския град Модена

Автомобилът се е блъснал във витрина на магазин, след като е ударил хора, а водачът е намушкал с нож минувач, който се е опитал да го спре