22 Август, 2026

Търговци на горива обявиха готовност за протестни действия

Причината са разногласията около промените в Закона за горивата, който трябваше да влезе в сила в края на януари

Търговци на горива обявиха готовност за протестни действия. Причината - разногласията около промените в Закона за горивата, който трябваше да влезе в сила в края на януари. Тогава депутатите взеха решение да го отложат с половин година.

Големите вериги бензиностанции твърдят, че законът ще се „бори” със сивата икономика, но малките предричат фалити. Затова държавата реши да отложи гласуването на закона с шест месеца, за да се намери начин да се удовлетворят желанията и на двете страни. Търговците на горива обаче, част от т.нар. по-малки вериги бензиностанции, отново не са доволни. Според тях през следващите шест месеца трябва сериозно да се работи. Те настояват и да участват при промяната на текстовете. Те обаче са категорични, че не искат оставка на правителството, не искат и политическо говорене, но са склонни да започнат масови протести.

„Този закон беше гласуван вяло и без никакъв интерес. Нямаше никакъв дебат. Не бяха приети и нашите предложения между първо и второ четене за корекция на този закон. Този закон касае над 400 фирми. Ние сме за регистрация, но не за лицензионен режим”, каза Симо Симов от Национално сдружение на търговците и превозвачите на горива..

„Обличаме отново жълтите жилетки и сме готови да стигнем и до по-крайни неща като затваряне на граници и блокиране на пътища”, каза Георги Паничарски.
Сподели:
Какво знае Министерство на образованието за младежите, убили Георги Кузев в Пловдив

Какво знае Министерство на образованието за младежите, убили Георги Кузев в Пловдив

Почти всички от тях не се отличават от средностатистическия профил на българския ученик, каза проф. Вълчев

Нов спад на нивото на Дунав

Нов спад на нивото на Дунав

Заради безпрецедентната ситуация един от блоковете на Атомната електроцентрала „Козлодуй“ започва работа при намалена мощност

Спасители предупреждават: Морето не е басейн, една грешка може да отнеме живот

Спасители предупреждават: Морето не е басейн, една грешка може да отнеме живот

Има четири златни правила, които ако спазвате, ще имате една спокойна и приятна ваканция

Коментари (0)