Бяха открити 81 плочки от опасния изотоп
Пловдивският Апелативен съд потвърди постоянното задържане в ареста на трима мъже, които бяха уличени в опит за продажба на радиоактивния елемент америций, предаде БНР.
При задържането им на няколко места бяха открити общо 81 броя плочки от опасния изотоп.
Магистратите прецениха, че има реална опасност задържаните да се укрият или да извършат друго престъплене при една по-лека мярка за неотклонение от сегашната - „задържане под стража“.
Определението на апелативния съд е окончателно и не подлежи на обжалване.
Още от Закон и ред
Прокуратурата стартира проверки на мантинелите и настилките по АМ "Струма"
Действията са предприели след като в района на Мало Бучино на 25 юни ТИР навлезе в насрещното движение, помитайки предпазната мантинела, и премаза автомобил - две деца и мъж загинаха на място, а други двама души са в тежко състояние
Шеф на ВиК-Несебър и негов заместник са задържани при акция на МВР
На този етап не се дават подробности за ареста им, дали не са им повдигнати обвинения
Божанов: Хора с прякори са заграбили държавни и общински имоти във Варна след фрапантни нарушения на прокуратурата
Разкритието е направено въз основа на скандални документи, от които става ясно, че организирана престъпна група е фалшифицира нотариални актове , за да завзема имоти на държавата и общината