8 Май, 2026

Татяна Буруджиева: Каракачанов се прави на мъченик, за да влезе партия ВМРО сама в следващия парламент

Татяна Буруджиева: Каракачанов се прави на мъченик, за да влезе партия ВМРО сама в следващия парламент

Татяна Буруджиева

„Смяната на министри трябва да покаже две неща – или че е имало грешки в работата им, или да се покаже какво би могло да направи по-добро управлението. Все още няма още яснота в какво са пропуските на Нено Димов. Големият проблем е в кадровия потенциал на партиите, които предлагат хора за високите постове. Самият Нено Димов не е достатъчно голям професионалист и може да бъде подвеждан. Големият въпрос е дали кадрите на ВМРО подпомагали ли са министъра си и ще подкрепят ли новия“. Това попита политологът Татяна Буруджиева пред ТВ Европа. 

„Правителството може да падне само при крайна нелепост на депутатите в парламента. Те неведнъж са показали, че са гласували неща, които са против тях. Те трябваше да гласуват за субсидията три пъти, представете си, че сега не разберат за какво гласуват? На този вот те трябва да са сигурни в копчето, което натискат. В момента няма властова криза, както и субект, който да се е запътил да взима властта. Смяната на министъра не е силен ход, защото оставя въпросите, но не ги разрешава. Със сигурност хората приемат като добър знак самонаказанието. Откакто ГЕРБ е в коалиция с малки партии, те се самоунищожават. Но имаме друга ситуация, защото ВМРО и лидерът на партията Красимир Каракачанов се опитва да се изкара мъченик, за да влезе сам в следващия парламент“, коментира Буруджиева.
Сподели:

Коментари (0)

Временна комисия по финанси стартира работа в парламента

Временна комисия по финанси стартира работа в парламента

Съставът ѝ включва 24 депутати, като най-голямо представителство има ПБ, а неин председател ще бъде Константин Проданов

Първи рокади в ДАНС, Кандев остава главен секретар на МВР

Първи рокади в ДАНС, Кандев остава главен секретар на МВР

Новият премиер уточни, че още днес ще бъде първото заседание на кабинета

Роми пребиха почти до смърт двама мъже в Габрово, побой понесоха 2 жени и тийнейджър

Роми пребиха почти до смърт двама мъже в Габрово, побой понесоха 2 жени и тийнейджър

"Мъжете понесоха жесток бой, бой, който аз лично съм виждала само по филмите. Единия беше многократно ритан, дори скачаха по главата му с крака докато не изпадна в безсъзнание и с множество травми", разказва очевидка