Политолози: Манолова се опита да политизира дебата за столичен кмет, но не успя, беше като спусната с парашут
Дебатът е между Фандъкова и Бонев
Политологът Татяна Буруджиева коментира предизборния дебат за кмет на София в БТВ. По думите ѝ, Мая Манолова се е опитала да политизира спора, но Йорданка Фандъкова не се е поддала на провокацията ѝ. Тя допълни, че единственият "професионален" спор в студиото е бил между Борис Бонев и настоящия градоначалник от ГЕРБ, които са работили по проблемите на София. Останалите - Ангел Джамбазки, Мая Маннолова и Борислав Игнатов логично не са били толкова добре подготвени.
"Никой не си прави илюзии - изборите са политически, а не на експертно ниво. Така е било и при Стефан Софиянски, и при Бойко Борисов, и при Йорданка Фандъкова", обобщи Буруджиева. Колегата ѝ Стой Стойчев също се съгласи, че реален дебат е имало между Йорданка Фандъкова и Борис Бонев. Той коментира, че останалите участници са изглеждали като спуснати с парашут. „Дебатът преди изборите има за цел да можеш да сравниш двамата претенденти в реално време. Това няма как да се получи във формата, в който са нашите кметски избори. Това може да се случи между първи и втори тур. Снощи повечето кандидати успяха да представят решенията си за града, но не и политиките“, каза политологът Татяна Буруджиева. „Дебатът е важен за твърдите избиратели на даден кандидат“, допълни политологът.
„Г-жа Фандъкова показа, че държи дистанция от злободневието и чистите препирни“, коментира Стойчев. „Тя запази една линия на поведение за хората, които искат да видят една уравновесеност. Вчера видяхме, че г-жа Манолова всъщност е изморена. Явно много са ѝ дошли битките в последните години“, смята той.„Една жена не би могла да е толкова агресивна колкото един мъж. Избирателите не биха избрали една истерична жена. Все още политиката е много мъжка работа“, подчерта Буруджиева. „Г-жа Фандъкова има по-малък проблем от г-жа Манолова. Тя може да разчита на избирателите на ГЕРБ, докато, г-жа Манолова има необединими избиратели. Тя трябва да уравновесява избирателите“.
„Манолова няма ядро, а няколко ядра, които са несъвместими в големия балон, който е надула. При нея има проблем и това са несъвместимостите, които е събрала от избирателите“, коментира още политологът Стойчо Стойчев.
Още от България
АЯР разреши да започне извеждането от експлоатация на 3-и и 4-и блок на АЕЦ „Козлодуй“
Всички етапи от процеса ще се изпълняват при осигуряване на необходимия приоритет на ядрената безопасност
Явор Гечев, ПБ: Ако можеше да избегнем приемането на американските самолети, нямаше да вземем решение за разполагането им
"Ние имаме традиционно добри отношения с Иран, но искаме да бъдем разбрани, че икономическите последствия за България може да са значителни, ако в крайна сметка не изпълним договор, който е подписан през 2006 г."
Втори американски военен самолет-цистерна кацна в авиобаза "Безмер"
С решение на Народното събрание САЩ ще могат да разположат във базата общо осем такива самолета