11 Май, 2026

Татяна Буруджиева: Това не е единственият парламент, в който са се били, преди се забраняваха чадъри в НС

Татяна Буруджиева: Това не е единственият парламент, в който са се били, преди се забраняваха чадъри в НС

"Има такива ситуации, това не е единственият парламент, в който са се били. Явно не сме се променили много от началото на създаването на модерната българска държава, там народните представители не са ги пускали с чадъри и т.н., защото са се побийвали. За мен има два парадокса - единият е, че хората, които сме избрали да правят закони, ни демонстрират много устойчиво, че те правят закони само за нас, а за тях правилата и законите не съществуват. Те могат да правят каквото си искат и когато си искат". Това заяви политологът доц. Татяна Буруджиева пред BGonAir

По думите ѝ вторият парадокс е, че в парламента са се събрали хора, които трябва чрез дебати да ни решават проблемите.

"Това обаче, което владееше съзнанието на българина вчера, наблюдавайки тези сцени, е удовлетворението, че поне те си се набиват, като ти не можеш да отидеш да ги набиеш. Въпросът дори не е кой кого", допълни доц. Буруджиева.

"Не може да се одобрява това, което се случва. Какво после да искаме от децата си? Те правят същото в училище, което виждат. Те нямат характеристиките за политически елит, не се държат като такъв. Трябва да сме наясно, че българинът не вниква дълбоко в това какво точно трябва да правят едни народни представители, но има елементарни правила и рамки, които като се нарушат, няма човек, на когото това да му говори позитивно", каза още доц. Буруджиева.

Сподели:

Коментари (0)

Трайчо Трайков: Не е много изгодно  да се върнем към руския нефт

Трайчо Трайков: Не е много изгодно да се върнем към руския нефт

"Ние направихме анализ – моята преценка беше, че има нужда особеният управител на "Лукойл" да бъде подкрепен от по-професионален екип, защото нещата, които гоним в дейността му, са свързани с максимална ефективност, правна сигурност и сигурност на доставките“, обясни той

Mati Ukraina addressed an open letter to European institutions about the concert of Putinist Repin

Mati Ukraina addressed an open letter to European institutions about the concert of Putinist Repin

"We emphasize that this appeal is not directed against cultural exchange as such, but against the potential use of cultural platforms in contradiction with the values and policies of the European Union"

Ивайло Мирчев: Появи се българският Дугин и ни нарече "отпаднала необходимост"

Ивайло Мирчев: Появи се българският Дугин и ни нарече "отпаднала необходимост"

Трябва да заздравим коалицията, да повишим интеграцията, трябва да покажем, че не просто ДБ продължава да съществува уверено, но ние можем да бъде тези, които да управляват страната