17 Юли, 2026

Татяна Дончева: БСП още дълги години ще плаща тежката цена за ерата "Станишев"

Татяна Дончева: БСП още дълги години ще плаща тежката цена за ерата "Станишев"
Татяна Дончева

Разклатената "столетница" ще спъне Мая Манолова за кмет на София

„Ако Корнелия Нинова искаше да остане и да продължи да шантажира БСП, Корнелия Нинова допусна грешка, че подаде оставка. Ако е искала обаче партията да се отпуши, е постъпила правилно. Оставката вече е подадена, надявам се, че ще бъде включена като точка в конгреса“. Това заяви пред БТВ лидерът на Движение 21 Татяна Дончева. 
„БСП трябва да плати цената за ерата „Станишев“. На „Позитано“ 20 още не знаят колко тежки са последствията. Членовете на левицата именно помогнаха да се задържи статуквото. Плащането на тази цена не може да стане, като се унижава Сергей Станишев. Това, което се случва  с делегацията на БСП в Еропарламента е следното: червените евродепутати ще бъдат извадени от ключови комисии и няма да получат важни постове. Членовете на БСП ще плащат цената от председателството на Станишев още години наред“, каза още Дончева.  

Тя коментира и предстоящите кметски избори, както и евентуалната кандидатура на Мая Манолова за градоначалник на София. „Би трябвало да се намерят формации за обединяване срещу ГЕРБ. Мая Манолова е сериозна кандидатура. Ако тя няма сериозна поддръжка, въпреки високия си рейтинг, няма да спечели. Аз не виждам как може да получи този стабилен гръб от разклатената БСП. Не е задължително кандидатът да е член на партията. Иван Иванов е бил изключително успешен кмет, който преди това е бил служител в общината. Трябва да дойде човек, който да разкове бардака на олигархичните интереси“, коментира лидерът на Движение 21. 

По повод избора за нов главен прокурор, Дончева спомена като евентуална кандидатура бившият евродепутат от ГЕРБ Емил Радев. Дончева подчерта, че много важно е да се направи съдебна реформа. Тя алармирала постоянно за това, но само 2% от хората я чували, визирайки вероятно резултатите от изборите, които събира партията ѝ. Бившата депутатка допълни, че функцията на  главен прокурор не трябва да бъде гръб, на който да се опира този, който го е избрал и да го използва като политическа бухалка срещу опонентите си.

Сподели:
„Видяхте ли подписа?“: Радев отрече България да е поемала нови ангажименти в Киев

„Видяхте ли подписа?“: Радев отрече България да е поемала нови ангажименти в Киев

Той подчерта, че присъствието на Петрова в Украйна е било свързано с продължаването на двустранния диалог между София и Киев

Христо Панчугов: Нека Радев да накара Путин да преговаря за мир

Христо Панчугов: Нека Радев да накара Путин да преговаря за мир

Крайно време е да се спре с мантрата – трябва да се сложи край на войната, нека да видим дали това е общественият консенсус

Четири години по-късно: Вторият протокол с България остава препъникамък за евроинтеграцията на Скопие

Четири години по-късно: Вторият протокол с България остава препъникамък за евроинтеграцията на Скопие

Докладчикът в ЕП за Северна Македония Томас Вайц внесе поправка към последния доклад за напредъка на страната, в която призова „правната служба на Съвета (Европейския съвет) спешно да изясни всички неясноти относно правния статут на втория двустранен протокол към Договора за добросъседство и приятелство

Коментари (0)