12 Февруари, 2026

Tайнствена среща между лидерите на ПП-ДБ и ГЕРБ в парламента

Tайнствена среща между лидерите на ПП-ДБ и ГЕРБ в парламента

След края ѝ обаче никой от тях не обясни за какво са си говорили

Двучасова тайнствена среща се проведе в парламента между лидерите на ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ. В кабинета на председателя на парламента се събраха Мария Габриел, Бойко Борисов, Христо Иванов, Кирил Петков, Асен Василев, Владислав Панев, Атанас Атанасов и акад. Николай Денков, съобщи "24 часа".

След края ѝ обаче никой от тях не обясни за какво са си говорили, а директно се върнаха обратно в пленарната зала. Там те гледат измененията в Наказателния кодекс за по-строги наказания за пияните и дрогираните шофьори по пътя.

По-рано днес НС прие на първо четене механизъм за разследване на главния прокурор. Измененията са заложени в Наказателно-процесуалния кодекс. По-късно правната комисия се събра на извънредно заседание и ги обобщи, а депутатите решиха да съкратят срока за предложения между първо и второ четене от 7 на 3 дни, по предложение на ГЕРБ.
Сподели:

Коментари (0)

Ивайло Мирчев: Денев отказа  да отговори дали ДАНС са вербували някого от "Петрохан"

Ивайло Мирчев: Денев отказа  да отговори дали ДАНС са вербували някого от "Петрохан"

"По време на почивката шефът на ДАНС Денев отиде на инструктаж при депутата от ГЕРБ Христо Терзийски пред кабинетите на ДПС Ново начало", каза той

Разследват Борислав Сандов за споразумението с хората от  хижа „Петрохан“, липсват оригиналите

Разследват Борислав Сандов за споразумението с хората от хижа „Петрохан“, липсват оригиналите

Това се разбра при изслушване в парламента, където и.ф. председател на ДАНС Деньо Денев отговори, че се води разследване, без да назовава конкретни длъжностни лица

Антон Славчев подава оставка като зам.-председател на Антикорупционната комисия.

Антон Славчев подава оставка като зам.-председател на Антикорупционната комисия.

Оставката идва само няколко дни, след като депутатите приеха на второ четене за нейното закриване