26 Юни, 2026

Театър "Драмеди" постави първия спектакъл за незрящи зрители в Сатиричния театър

Снимка: Сатиричен театър „Алеко Константинов“/Фейсбук

Аудиоописание на пиесата, предоставено като социална услуга от Сдружение „Творци“, ще направи възможно за незрящи хора да преживеят театралната магия

На 23 юни 2025 г. от 19:30 часа на сцената на Сатиричен театър „Алеко Константинов“ за първи път в историята ще се играе представление за незрящи зрители – голяма крачка към достъпен и приобщаващ културен живот

Играта ще се състои на голяма сцена „Щастливеца“, където Театър „Драмеди“ ще представи спектакъла „Четирите споразумения“ – сценична адаптация по книгата на Дон Мигел Руис, съобщават от Lupa.bg.

Аудиоописание на пиесата, предоставено като социална услуга от Сдружение „Творци“, ще направи възможно за незрящи хора да преживеят театралната магия.

Водено от идеята, че театърът е за всички, събитието дава силен пример за уважение и равен достъп до културните събития.

Това е исторически акт на отговорност и развитие на българския театър, който с подкрепата на Национален фонд „Култура“ прокарва път към бъдеще, в което никой не остава извън залата.

„Вярваме, че театърът трябва да бъде място за всички – не само метафорично, а реално. Аудиоописанието не е социална услуга. То е жест на уважение и включване“, споделят организаторите от Театър „Драмеди“.

Сподели:
EBU даде висока оценка на БНТ за "Евровизия" и за победата на Дара

EBU даде висока оценка на БНТ за "Евровизия" и за победата на Дара

Директорът на конкурса Евровизия Мартин Грийн подчерта, че българското участие печели с най-голямата разлика между първия и втория в класирането

Живописното изкуство на  Лъчезар Ошавков – храм и убежище за чисти души

Живописното изкуство на  Лъчезар Ошавков – храм и убежище за чисти души

Неговите картини създават усещането, че сякаш са създадени на един дъх и затова се възприемат с възторг

Дара отказа участие в Dream Fest в Азербайджан, където се изявяват путинисти

Дара отказа участие в Dream Fest в Азербайджан, където се изявяват путинисти

По-рано организаторите анонсираха участие на Дара като хедлайнер на събитието на 23 юли - последва реакция на разочарование в социалните мрежи

Коментари (0)