Техеран многократно е заявявал, че има право да обогатява уран за мирни цели и отхвърля искането за "нулево обогатяване"
Иранският външен министър Абас Арагчи заяви днес, че ако целта на Съединените щати е да лишат Иран от неговите ядрени права, Техеран никога няма да отстъпи.
Арагчи направи това изявление в Доха, ден преди поредния кръг от планираните ядрени преговори между Иран и САЩ в Оман, предаде БТА с позоваване на Ройтерс.
"Ако целта на преговорите е да се лиши Иран от неговите ядрени права, заявявам ясно, че Иран няма да отстъпи от нито едно от правата си", предупреди той.
Техеран многократно е заявявал, че има право да обогатява уран за мирни цели и отхвърля искането за "нулево обогатяване" от страна на някои американски служители.
Вчера специалният пратеник на американския президент Доналд Тръмп - Стив Уиткоф, заяви в интервю, че иранските инсталации за обогатяване на уран "трябва да бъдат демонтирани" в рамките на евентуално споразумение със САЩ, припомня Ройтерс.
Още от Свят
Русия удари увеселителен парк в Одеска област: Има загинали, издирват под развалините
Ракетите разрушиха къщи на рибари и повредиха шест леки автомобила
Кметът на Ню Йорк иска арест за Нетаняху при посещението му в САЩ
Мамдани изрази категоричната си позиция, като определи израелския премиер за „военен престъпник“
Анкара арестува 119 души за връзки с „Ислямска държава“
Обвиненията срещу задържаните включват членство в терористичната организация, публикуване на пропаганда в социалните медии и финансиране на групировката