11 Декември, 2025

Тежък трафик почти блокира изхода на София при "Ботевградско шосе" към АМ Хемус

Тежък трафик почти блокира изхода на София при "Ботевградско шосе" към АМ Хемус

Снимка: АПИ

Сега трафикът в отсечката от км 0 до 8-и км на магистралата се осъществява двупосочно в платното в посока Варна поради ремонт на пътя в посока София

Тежък трафик почти е блокирал изхода на София при "Ботевградско шосе" преди включването към магистрала Хемус

Движението в изпреварващата лява лента към Варна е ограничено.

За повишаване на безопасността на движение и облекчаване на интензивния трафик са обособени 2 ленти в посока Варна на АМ „Хемус“ при изхода от София, съобщава АПИ. Сега трафикът в отсечката от км 0 до 8-и км на магистралата се осъществява двупосочно в платното в посока Варна поради ремонт на пътя в посока София.

Едната лента е по трасето на магистралата, втората лента е през с. Долни Богров. За водачите преминаващи през с. Долни Богров при включване в магистралата е обособена лента, преминаваща през аварийната, като на мястото са поставени бализи-регулиращи и насочващи посоката на преминаване на трафика.

Обръщаме внимание, че при въведена временна организация за движение преминаването по аварийна лента е разрешено и не се налагат санкции.

АПИ апелира водачите да спазват стриктно въведената организация за движение, да не предприемат рискови маневри и да не преминават между бализите, с цел по-ранно включване на магистралата, което води до затрудняване и забавяне на движението и е предпоставка за произшествия.

От 15 септември започна превантивен ремонт на 8,3 км от АМ „Хемус“ в платното за София, в участъка от село Яна до входа на столицата. При изпълнението на строителните работи, трафикът ще преминава двупосочно в платното за Варна като ще има по една лента във всяка посока на движение.

При интензивен трафик и по преценка на „Пътна полиция“ е възможно да се ограничава преминаването на превозните средства над 12 т в този участък от автомагистралата като те ще се пренасочват по алтернативен маршрут по път I-1 Яна - Горни Богров - Долни Богров - София.

Отсечката е в недобро състояние и през пролетта и лятото на трасето бяха извършвани геодезически заснемания, необходими за изработването на технологичния проект за ремонт.

Той предвижда цялостна подмяна на настилката и полагане на геомрежа за подсилването ѝ, ще се подобри и отводняването. След ремонта отсечката ще е с нови ограничителни системи, маркировка и знаци.

Предвиденият срок за завършване на ремонта в платното за София е 31 октомври. 

Сподели:

Коментари (0)

Виктор Димчев: Със сигурност Радев ще е големият печеливш от протестите

Виктор Димчев: Със сигурност Радев ще е големият печеливш от протестите

"Протестиращите не го харесват много, но ще окаже, че са го издигнали на власт."

Приеха на първо четене Законопроекта за бюджета на Държавното обществено осигуряване

Приеха на първо четене Законопроекта за бюджета на Държавното обществено осигуряване

Той бе подкрепен от 61 народни представители от ГЕРБ-СДС, 23 от „ДПС-Ново начало", 18 от „БСП-Обединена левица", 17 от „Има такъв народ" и трима депутати, нечленуващи в парламентарна група

Жалбите в Съда на ЕС срещу приемането на еврото в България са две

Жалбите в Съда на ЕС срещу приемането на еврото в България са две

Същевременно се разбра, че тази година в Европейския парламент са внесени две петиции срещу присъединяването на България към еврозоната.