Жертвите са били афганистанци
Телата на 18 мъртви мигранти са открити в камион до София, предаде БНР. Зловещата находка е разкрита в до село Локорско, като в момента на мястото тече оглед.
Жертвите са били афганистанци, млади мъже, а тирът, който ги е превозвал, е бил с търговищки номера. По всяка вероятност те са починали от задушаване, а водачите са избягали, виждайки мъртвите им тела.
Към столични болници пък са отведени други мигранти, които също са били задушени, но живи.
В камиона са пътували над 50 души.
От вътрешното министерство посочват, че са предприети полицейски действия във връзка със сигнал, постъпил днес, около 14.15 часа, за изоставен товарен автомобил в землището на село Локорско и група хора около него.Няма данни за пътен инцидент, съобщава пресслужбата на МВР.
По първоначална информация камионът е превозвал незаконно мигранти – общо около 40 души, които били укрити в изграден тайник под превозван дървен материал. Според данните към момента 18 от тях са починали. Част от оцелелите биват транспортирани към болница за оказване на медицинска помощ, посочват още от вътрешното министерство.
Предприети са оперативно-издирвателни действия за установяване на водачите, които по данни на чужденците са избягали. Активната полицейска работа по случая продължава.
Още от България
Иво Христов шашна депутатите – праща родните учени обратно в Русия?
Вицепремиерът заговори отново да бъде възстановено членството на България в Обединения институт за ядрени изследвания, към който вече сме натрупали огромна сметка
Кирил Петков към Румен Радев: С лафове, хитри фрази и добър ПР не се управлява държава
Когато още не знаеш къде си: всякакви хитреци се опитват да се закачат на държавната хранилка, без дори да се усетиш, затова се вслушайте в критиките на Асен Василев...
Ивайло Мирчев: Това не е бюджет на реформите - или е сгрешен, или е злонамерен, но ще плащат всички
Дори когато фалира КТБ и трябваше да бъдат налети милиарди, дефицитът беше доста по-нисък от този на Гълъл Донев, изтъква в интервю за Дарик съпредседателят на "Да, България"