ТВ Европа има нов директор “Новини” – Кристина Абаджиева. Новината съобщава пресцентърът на медията.
В съобщението се посочва, че промяната ще позволи на първата българска новинарска телевизия да продължи да отстоява проевропейски позиции и да защитава демократичните ценности и принципи, които са заложени още от създаването й.
ТВ Европа благодари на досегашния ръководител на новините – Николета Стойчева, която със своите идеи и неуморна работа допринесе за развитието на медията през последните повече от 5 години. Ръководството на телевизията благодари и на зрителите на Телевизия Европа, които чрез своята лоялност към нас ни направиха важен фактор в българската медийна действителност и позволиха новините на Телевизия Европа неизменно да са на едно от водещите места по гледаемост.
Още от Арт Фактор
"Пчела в бутилка" на Иванка Гръбчева: Как БНТ изпра комунистическата пропаганда под формата на „изкуство“
В България носталгията по комунизма набъбва като гъба след дъжд. Само в такава гъбена среда може да се излъчи в национален ефир подобна откровено реставраторска естетика
Как да си служите с цитати на велики личности, без да ви личи, че сте прости
Невежеството трудно се скрива, особено ако не сте чели авторите, които цитирате
Отличиха „Градинарят и смъртта“ на Господинов с национална награда на Италия
Наградата е присъдена за италианското издание на романа. Отличието е връчено в малкото средновековно каменно селище Абатеджо.