31 Декември, 2025

Петкова репликира ПП-ДБ: Имало е картечница, но не е използвана от нас

Петкова репликира ПП-ДБ: Имало е картечница, но не е използвана от нас

Теменужка Петкова, снимка: БГНЕС

„Предоговорихме ПВУ – един провален план, провален през последните 4 години.“ До края на тази година България ще получи средствата по второто и по третото плащане, които са близо 4 млрд. лева.

Точно в 10.00 часа днешните разисквания по шестия вот на недоверие към правителството с министър-председател Росен Желязков в пленарната зала бяха открити. Божидар Божанов от ПП-ДБ запозна народните представители с мотивите на вносителите.

Припомняме, вотът е срещу икономическата политика на кабинета.

Финансовият министър Теменужка Петкова заяви, че в рамките на 11 месеца, в които правителството управлява, е свършило доста важни за страната ни задачи. Тя отбеляза, че беше приет Законът за държавния бюджет за 2025 г., който даде възможност страната ни да се стабилизира и да има устойчивост по отношение на публичните финанси, за да вървим напред и да бъде постигнат един от основните приоритети – членството на България в еврозоната.

„Предоговорихме ПВУ – един провален план, провален през последните 4 години“, каза министър Петкова, като съобщи, че до края на тази година България ще получи средствата по второто и по третото плащане, които са близо 4 млрд. лева.

България влезе в еврозоната, след като изпълнихме всички критерии и честно и почтено от 1 януари 2026 г. ще заемем своето достойно място в еврозоната, заяви министърът на финансите.

„Когато в продължение на години се създава практика и се налага говоренето, че да поддържаш 3% дефицит не е нещо фатално – ами, оказва се, че е фатално, защото когато дефицитът трайно е 3% от БВП на страната, неизбежно е да расте и дългът, защото този дефицит се финансира с дълг, уважаеми колеги.“ - подчерта Петкова, цитирана от БГНЕС.

„Имало е картечница, тя е била използвана, но не от нас“, каза още финансовият министър по време на дебатите.

Припомняме, по-рано депутатът от ПП-ДБ Мартин Димитров заяви, че управляващите харчат като "луд с картечница".

Сподели:

Коментари (0)

Транспортът в София ще работи в Новогодишната нощ, метровлаковете ще са през 20-30 минути

Транспортът в София ще работи в Новогодишната нощ, метровлаковете ще са през 20-30 минути

Зоните за платено паркиране няма да работят от днес до 4 януари включително.

Георги Лозанов: Военният престъпник Путин за Тръмп е партньор, идва времето на автокрациите

Георги Лозанов: Военният престъпник Путин за Тръмп е партньор, идва времето на автокрациите

"Надявам се, че между демокрацията и автокрацията вратата е въртяща се и нещата могат да се обърнат."

Вместо ЧНГ: Митрофанова отново назидава и говори за "обща история"

Вместо ЧНГ: Митрофанова отново назидава и говори за "обща история"

"Бяхме по-далеч от взаимното разбирателство от всякога, но така и не срещнахме насрещния стремеж да се чуем.“