19 Май, 2026

Тео Ушев: Нискочел примитивизъм уби Милен Цветков, да изринем убийците

Тео Ушев:  Нискочел примитивизъм  уби Милен Цветков,  да изринем убийците

Световнопризнатият български графичен дизайнер, плакатист и аниматор Тео  Ушев публикува във "Фейсбук" следното: 

Милен Цветков беше журналист, който не цепеше басма на никого. От онези импулсивни пичове, за които справедливостта е закон, а правдата - морален коректив.
Беше "наш" човек. Затова го недолюбваха...
И точно тази нискочел примитивизъм, срещу който негодуваше, го уби.
Гняв. Не ми дава съвест да превърна този Великден в празник на демона, защото гневът е демон...
Но този, чието Возкресение празнуваме днес, е казал : Гневете се, но не грешете: слънце да ви не залязва гневни; нито давайте място на дявола.
В негово име - нека този път не грешим. И хладнокръвно да ги изринем утре.
Всички тези, които го убиха.

Сподели:

Коментари (0)

Петият Парад на България в Чикаго отново обедини за 24 май

Петият Парад на България в Чикаго отново обедини за 24 май

Празникът започна с шествие на български училища, културни организации, фолклорни състави и танцови клубове

Украинец, работил по финалното изпълнение на Дара, отговори на Киркоров

Украинец, работил по финалното изпълнение на Дара, отговори на Киркоров

"България е една от малкото страни, в които най-вероятно му е разрешено да влиза и където ще има възможност да дойде на своя „любим конкурс“, добави украинецът

Тео Ушев: Дара е Дар за България 

Тео Ушев: Дара е Дар за България 

"Смехът и енергията на това момиче е точно това, от което България толкова много се нуждае днес", пише той