17 Юли, 2026

Тео Ушев за правителството в сянка на БСП: Оставка, мутри!

Тео Ушев за правителството в сянка на БСП: Оставка, мутри!

Световнопризнатият български графичен дизайнер, плакатист и аниматор Тео Ушев изригна срещу правителството в сянка на. На страницата си във Фейсбук Ушев публикува: "БСП били съставили "кабинет в сянка". Още отсега с удоволствие ще им кажа #оставка мутри!". 

Припомняме, че на пленум "столетницата" гласува седемнадесет съвета с ресори като министерствата в правителството "Борисов 3". Те ще пишат алтернативи на управлението на ГЕРБ в предизборната платформа на БСП. На "Позитано" 20  избраха председателите на съветите, както и на две комисии-шапки. Някои личности  там буквално вцепеняват с присъствието си. Съветът по управление "на управляващите" съветите се води  от Корнелия Нинова. Почитателката на Путин Светлана Шаренкова, председател на Форум „България – Русия“ поема съвета по култура и медии, а Янаки Стоилов става шеф на  комисията по идейно и програмно развитие на БСП и ще има ранг на зам.-председател на партията. Бившият лидер на столичната партийна организация Анна Янева оглавява комисията по партийна дейност.

Вътрешните работи се падат на лидера на социалистите в Шумен Веселин Пенчев, а външните поема бившият депутат и евродепутат от БСП Евгени Кирилов. Седем видни депутати ще председателстват съвети - Крум Зарков (правосъдие), Таско Ерменков (енергетика), Иван Ченчев (спорт), Георги Свиленски (транспорт), Димитър Данчев (икономика), Атанас Костадинов (околна среда) и Георги Йорданов (здравеопазване). Депутатът Георги Гьоков и бившият социален министър Емилия Масларова пък ще са съпредседатели на социалния съвет. Бившият депутат Милко Багдасаров ще е светилото на образованието, а зам.-председателят на БСП Атанас Зафиров поема отбраната.

Бившият общински съветник Орлин Виташки ще е председател на съвета по финанси, шефът на БСП в Плевен Свилен Атанасов - по земеделие, кметът на Самоков Владимир Георгиев - този по регионалното развитие, лидерът на БСП в Златоград Емил Хумчев е надеждата на българския туризъм.

Сподели:
Бюджетът „Радев“ поставя под въпрос самата устойчивост на държавните финанси

Бюджетът „Радев“ поставя под въпрос самата устойчивост на държавните финанси

Дефицит от 5,7% от БВП, нов дълг до 10,1 млрд. евро и капиталови разходи над 9 млрд. евро очертават модел, който разчита повече на заемно финансиране, отколкото на реформи и фискална стабилност.

Божанов: Щом няма да сме в Коалицията на желаещите, явно основаваме Коалиция на назландисващите се

Божанов: Щом няма да сме в Коалицията на желаещите, явно основаваме Коалиция на назландисващите се

"Трябва да засилим автоматизирания контрол. В НЗОК има достатъчно бази  данни и чрез изкуствен интелект и ясни правила да бъдат откривани аномалии"

Анализатор: Кабинетът нарочно излъчва разнопосочни послания във външната политика - това работи само до един етап

Анализатор: Кабинетът нарочно излъчва разнопосочни послания във външната политика - това работи само до един етап

"За съжаление, това води не само до объркване, но и до отблъскване на чуждите партньори на България"

Коментари (0)