27 Май, 2026

Тереза Мей готви сделка за плавен Брекзит, обвързана с „катинара на Борис Джонсън"

Тереза Мей готви сделка за плавен Брекзит, обвързана с „катинара на Борис Джонсън"

Тереза Мей се готви да предложи на Джеръми Корбин сделка за плавен Брекзит, която да е законово обвързана с т. нар. „катинар на Борис“[Джонсън – бел. ред.]. Така ще бъде трудно на всеки следващ премиер, който е и евроскептик, да се отскубне от подобна сделка, след като тя напусне Даунинг Стрийт 10, пише в неделното си издание The Times.
В последен опит страната да напусне Европейския съюз още през тази година, екипът на Мей чертае планове как да създаде закон, който да е гаранция, че депутатите ще имат последната дума за окончателната сделка с Брюксел за Брекзит. Високопоставени личности от Даунинг Стрийт ще кажат на депутатите от торите, че те се изправят лице в лице с „абсолютния шанс“ или да приемат един ребрандиран митнически съюз с Брюксел, или „да изгубят Брекзит“. 
Междупартийните разговори, които започнаха в петък, осветлиха факта, че лейбъристите недоволстват от липсата на готовност от страна на Мей да пренапише политическата декларация с Брюксел, която на практика предлага карта на онова, което очаква Великобритания при Брекзит със сделка. 
Сподели:
Техеран: Целта на САЩ и Израел остава да свалят Ислямската република

Техеран: Целта на САЩ и Израел остава да свалят Ислямската република

В продължение на десетилетия Иран и Израел са водили скрита война, включваща саботажни операции, сред които срещу ирански ядрени съоръжения, както и убийства на учени

Русия набира за фронта в Украйна хора с дългове - обещават им опрощаване

Русия набира за фронта в Украйна хора с дългове - обещават им опрощаване

Указът на Путин обхваща не само самите новобранци, но и техните съпруги или съпрузи

И Полша извика руския посланик заради заплахите към Украйна

И Полша извика руския посланик заради заплахите към Украйна

„Ако нашето посолство пострада, както се е случвало и преди, ще приемем това като умишлено действие“

Коментари (0)