8 Април, 2026

Тереза Мей назначи Гавин Уилямсън за министър на отбраната

Тереза Мей назначи  Гавин Уилямсън за министър на отбраната

Гавин Уилямсън

Преди това той заемаше длъжността на главен секретар на Консервативната партия в парламента

Великобритания  има нов министър на отбраната. Премиерът Тереза Мей назначава на тази длъжност Гавин Уилямсън , след като неговият предшественик Майкъл Фалън беше принуден да се оттегли заради обвинения в сексуално посегателство, предадоха британските медии.

От службата на Мей на "Даунинг стрийт 10“ съобщиха за избора на относително неизвестния Уилямсън, който преди това заемаше длъжността на главен секретар на Консервативната партия в парламента.

Майкъл Фалън беше принуден да подаде оставка заради сексуален тормоз на журналистка. Министърът бе обвинен, че е сложил ръка на коляното на журналистката, което е станало по време на вечеря на конференция на Консервативната партия през 2002 г. Майкъл Фалън заяви по-рано пред Би Би Си, че в миналото поведението му, може би „невинаги е било на ниво“.
Сподели:

Коментари (0)

Тръмп: САЩ ще работят в тясно сътрудничество с Иран...

Тръмп: САЩ ще работят в тясно сътрудничество с Иран...

„Ние обсъждаме и ще продължим да обсъждаме облекчаването на митата и санкциите с Иран“, заяви той в публикация в социалните медии.

Тръмп: Няма да има никакво обогатяване на уран в Иран

Тръмп: Няма да има никакво обогатяване на уран в Иран

"Съединените щати, работейки с Иран, ще извадят и премахнат целия „ядрен прах“, заровен дълбоко.“

Кремъл планира да възобнови преговорите с Украйна на фона на прекратяването на огъня в Иран

Кремъл планира да възобнови преговорите с Украйна на фона на прекратяването на огъня в Иран

По-рано изданието Foreign Affairs отбеляза, че мирните преговори са стигнали до задънена улица не заради войната на САЩ в Близкия изток