19 Май, 2026

Тереза Мей свиква комисията "Кобра" заради касапницата в Манчестър

Тереза Мей свиква комисията "Кобра" заради касапницата в Манчестър

Тереза Мей

Британският премиер Тереза Мей обяви, че свиква в 9 ч местно време в Лондон заседание на извънредната правителствена комисия "Кобра" заради снощния взрив на концерта в Манчестър, при който до момента има 22 жертви и около 50 ранени, предаде Ройтерс.

Тя нарече случилото се "ужасен терористичен акт" и каза, че нейните мисли са с жертвите и със семействата на всички пострадали.
"Ние работим, за да установим всички подробности" на случилото са на голямата покрита зала в Манчестър по време на концерта на американската певица Ариана Гранде, подчерта Мей.

Британската агенция "Прес Асосиейшън" съобщи, че заради трагедията в Манчестър Мей е прекратила избирателната си кампания за насрочените за 8 юни предсрочни парламентарни избори.
Сподели:

Коментари (0)

Тайван: Китай е най-големият източник на тревога и нестабилност в района

Тайван: Китай е най-големият източник на тревога и нестабилност в района

Китай, който разглежда демократично управлявания Тайван като своя територия, засили военния и политическия си натиск и отхвърли многократните призиви за преговори от президента Лай Чинг-те, наричайки го „сепаратист“, пише Ройтерс

Путин спешно лети за Пекин за ключова среща със Си

Путин спешно лети за Пекин за ключова среща със Си

Какво стресна Кремъл, че руският президент се разбърза да отиде в Китай броени дни след визитата на Доналд Тръмп в Пекин, която американският президент определи като много успешна

Пакистан разположи изтребители, системи за ПВО и хиляди войници в Саудитска Арабия

Пакистан разположи изтребители, системи за ПВО и хиляди войници в Саудитска Арабия

Пакистан е разположил изтребители, системи за ПВО и 8000 войници в Саудитска Арабия