„Проблемът с паркирането е всеобхватен. Няма да се реши и със 100 паркинга. Всеки за по 300 коли – това са 30 000 коли, а в София има 1 милион.”
Предстои строителството на нови паркинги и внасяне на доклад за промени в зоната за платено паркиране в София, заяви пред Нова ТВ столичният кмет Васил Терзиев.
"Едно от предложенията е за въвеждане на „червена зона”, чиято цена да е 5 лева на час", обясни кметът и добави, че твърдо застава зад промените.
„Ще видим за какво може да се постигне политическо съгласие. Големите теми изискват голямо политическо съгласие. Заради фрагментацията, която имаме, изискват много широко съгласие.” - каза още Терзиев.
По думите му по-голяма част от предложенията за паркингите, които ще се строят в София, са внесени като проекти. Стойността е за 100 милиона. „Десетина паркинга ще бъдат започнати през тази година”, обеща Терзиев.
„Проблемът с паркирането е всеобхватен. Няма да се реши и със 100 паркинга. Всеки за по 300 коли – това са 30 000 коли, а в София има 1 милион.” - коментира кметът.
„Ще се види има ли мнозинство за проблемите на София или всеки пак ще търси краткосрочен скандал”, каза още Терзиев.
Още от България
Божанов: Да предложиш бюджет, нечуван от времето на Жан Виденов, е да си играеш с огъня
Изглежда Борисов и Пеевски по различни начини опитват да се предложат и полегнат на новата власт, коментира съпредседателят на "Да, България"
Първият протест срещу Радев: Вместо прогнозата за 20, събраха се 3000 протестиращи - Оставка! (видео)
Въпреки жегата и отпускарския сезон първият протестен митинг срещу управлението на "Прогресивна България" се оказа успешен - хората показаха, че не са съгласни с първите действия на новата власт
Иво Христов шашна депутатите – праща родните учени обратно в Русия?
Вицепремиерът заговори отново да бъде възстановено членството на България в Обединения институт за ядрени изследвания, към който вече сме натрупали огромна сметка