25 Февруари, 2026

Терзиев: Търсим съгласие по политики, после за шеф на СОС

Терзиев: Търсим съгласие по политики, после за шеф на СОС

Васил Терзиев

Отново ще търси разговори с ГЕРБ

“Имахме конструктивен разговор с БСП. Говорихме за политики, приоритети и къде имаме пресечни точки по идеи.” Това заяви кметът на София Васил Терзиев.

Той призова и всички останали групи да се отзоват на срещата, за да може да се види къде са пресечните точки с тях. “Целта е добрите политики да бъдат подкрепяни без значение откъде идват”, каза още кметът на София. Конкретно за БСП Терзиев поясни, че има съгласие по отношение на детските градини, чистота на въздуха, презастрояването, реформите на здравните заведения. “Децентрализацията, един от приоритетите за нас, така че хората, които са най-близо до хората да имат инструментите да ги решават”, подчерта Терзиев.

Кметът на София коментира, че отново ще търси разговори с ГЕРБ: “За нас е важно да търсим общите политики, да ги заложим в бюджета и след като се съгласим за тях да намерим и структурно решение на председател на СОС, комисии и всичко, което предстои.” Терзиев е категоричен, че БСП не са търсили подкрепа за техния кандидат Диана Тонова за шеф на СОС.

Сподели:

Коментари (0)

Крум Зарков: Депутатите от БСП, с чиито гласове бе отхвърлено ветото, няма да бъдат депутати от БСП в следващия парламент

Крум Зарков: Депутатите от БСП, с чиито гласове бе отхвърлено ветото, няма да бъдат депутати от БСП в следващия парламент

Това са трима от кабинета „Желязков“, Драгомир Стойнев, Кирил Добрев, Мая Димитрова, Деян Дечев и Петър Кънев

НС преодоля ветото на Йотова и окончателно прие промените в Изборния кодекс

НС преодоля ветото на Йотова и окончателно прие промените в Изборния кодекс

Вчера депутатите от парламентарната комисия по конституционни и правни въпроси отхвърлиха ветото на държавния глава върху промените в Изборния кодекс. Промяната, която засяга най-вече българите, които живеят в Турция, САЩ и Великобритания, мина в комисия благодарение на гласа на един социалист.

Гюров: Задействана е операция по сплашване на новия вътрешен министър

Гюров: Задействана е операция по сплашване на новия вътрешен министър

Повод за думите му стана фактът, че народните представители включиха в дневния си ред изслушване в пленарна зала на служебния министър на вътрешните работи Емил Дечев и на ръководството на ГДНП във връзка с оказван натиск по случая „Петрохан“