1 Април, 2026

Тежки поражения за окупатора след последните удари на ВСУ

Тежки поражения за окупатора след последните удари на ВСУ

Унищожени са Ка-52 "Алигатор", артилерия и РЛС на руснаците

През изминалото денонощие авиацията на Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) е нанесла общо девет удара по райони на съсредоточаване на личен състав, въоръжение и военна техника на руските войски. В резултат са унищожени хеликоптер Ка-52 "Алигатор“ и два оперативно-тактически разузнавателни безпилотни летателни апарати на руснаците. Това става ясно от сутрешната сводка на Генералния щаб на ВСУ, цитирана от УНИАН.

Освен това ракетните войски и артилерията на Украйна са поразили два командни пункта, три района на съсредоточаване на личен състав, въоръжение и военна техника, пет артилерийски оръжия на огневи позиции и две радиолокационни станции на руснаците.

В същото време се подчертава, че руските сили са нанесли седем ракетни и 42 въздушни удара, и са предприели 66 атаки с реактивни системи за залпов огън по позиции на ВСУ. В резултат има загинали и ранени сред мирното население, разрушени са жилищни сгради и друга инфраструктура.

"Вероятността от нанасяне на ракетни и въздушни удари по цялата територия на Украйна остава висока“, допълват от ГЩ на ВСУ.
Сподели:

Коментари (0)

ОАЕ се готвят за военни действия със САЩ за отваряне на Ормузкия проток

ОАЕ се готвят за военни действия със САЩ за отваряне на Ормузкия проток

Емирствата са предложили САЩ да поемат контрол над стратегически острови в протока, включително Абу Муса, който Иран държи от десетилетия

Тръмп: Иран моли за примирие

Тръмп: Иран моли за примирие

„Ще разгледаме този въпрос, когато Ормузският проток бъде отворен, свободен и безопасен. А дотогава ще заличим Иран от лицето на земята или, както се казва, ще го върнем обратно в каменната епоха“, – добави президентът на САЩ.

Le Monde: Украинските атаки правят петролната система на Русия уязвима

Le Monde: Украинските атаки правят петролната система на Русия уязвима

В същото време поради липса на информация е трудно да се оцени мащабът на щетите след трите последователни атаки в Уст-Луга на 25, 27 и 29 март.