23 Декември, 2025

Тежко поражение за Мей в Камарата на лордовете

Тежко поражение за Мей в Камарата на лордовете

Тереза Мей

Те предупреждават за опасността за Великобритания ако се стигне до Брекзит без сделка

Британската министър-председателка Тереза Мей претърпя тежко поражение в Камарата на лордовете, след като горната камара на парламента прие предложение, предупреждаващо за опасността от излизане на Великобритания от Европейския съюз без сделка, предадоха ДПА и ТАСС, цитирани от БТА. 

Внесеното от опозицията предложение, в което се изразява съжаление във връзка с условията на постигнатата от правителството сделка за Брекзит и формата на бъдещите отношения с ЕС, беше одобрено с 321 на 152 гласа. 

В него се предупреждава, че договорената от Мей сделка с ЕС би навредила на икономическото процъфтяване на Великобритания, на вътрешната й сигурност и на влиянието й по света. 

В предложението, прието преди днешното гласуване по споразумението за Брекзит в Камарата на общините (долната камара на парламента), се отправя призив към депутатите "решително да отхвърлят" възможността за излизане на Великобритания от ЕС без сделка.
Сподели:

Коментари (0)

Зеленски: Готов е основният набор от документи за мирния план

Зеленски: Готов е основният набор от документи за мирния план

"В плана има 20 точки. Може би не всичко е перфектно, но планът съществува. Има гаранции за сигурност между нас, Европейския съюз и Съединените щати – рамков документ."

Турция залови високопоставен деец на Ислямска държава на пакистанската граница

Турция залови високопоставен деец на Ислямска държава на пакистанската граница

Според разследването на Турската разузнавателна служба, Гьорен е пътувал от Турция до района на Афганистан и Пакистан, където е бил в тренировъчни лагери на „Ислямска държава“ и постепенно е израснал до ръководна позиция

ЕС удължава санкциите срещу Русия с още половин година

ЕС удължава санкциите срещу Русия с още половин година

В обхвата на мерките влиза забрана на вноса или трансфера на суров петрол и определени петролни продукти от Русия към ЕС, изключване на няколко руски банки от системата SWIFT и спиране на излъчването и лицензите в Европейския съюз на няколко руски медии