31 Май, 2026

The New York Times: Тръмп е пред дилема - кой да е негов приемник

илюстративна снимка: ЕПА/БГНЕС

Според журналисти, в частни разговори със съветници и съюзници, президентът на САЩ редовно повдига въпроса за своя наследник, но е раздвоен между двама кандидати

Доналд Тръмп е загубил увереност, че вицепрезидентът Джей Ди Ванс ще може да продължи президентския си пост след изборите през 2028 г.,  съобщава The New York Times , позовавайки се на осведомени източници.

Според журналисти, в частни разговори със съветници и съюзници, президентът на САЩ Доналд Тръмп редовно повдига въпроса за политическото бъдеще на своя вицепрезидент Джей Ди Ванс. Според събеседниците на изданието, Тръмп многократно пита дали Ванс е способен да „стигне докрай“ в президентската надпревара през 2028 г., а самият той дава скептичен отговор.

Изданието посочва, че въпреки демонстративната си подкрепа, Тръмп активно изпробва лоялността и политическата издръжливост на своя вицепрезидент. Той го въвлича в ключови решения и му дава публични роли, които биха могли да засилят позицията на Ванс като потенциален наследник на движението MAGA. В същото време американският президент многократно си е позволявал да критикува стила на работа на вицепрезидента, неговите решения и дори незначителни епизоди от публично поведение.

„Ню Йорк Таймс“ отбелязва, че Тръмп е сравнявал Ванс с други потенциални наследници, включително държавния секретар Марко Рубио. В частни срещи президентът дори е провеждал „анкети за лоялност“ сред гости и съюзници, питайки ги кой според тях е по-добър кандидат.

Същевременно авторите отбелязват, че Ванс, въпреки критиките и вътрешните противоречия, поддържа силна позиция сред избирателите на MAGA и остава един от основните претенденти за президентската номинация през 2028 г. В същото време зависимостта му от подкрепата на Тръмп и необходимостта от балансиране между различните републикански фракции правят политическите му перспективи нестабилни.

Превод: Faktor.bg

Сподели:
Истерия в Кремъл: Украйна съсипа всичко, не се отказва...

Истерия в Кремъл: Украйна съсипа всичко, не се отказва...

Подкрепата на европейските държави допълнително засилва „ината на Киев“, смята помощника на кремълския диктатор Юрий Ушаков

Зеленски обяви времеви прозорец за преговори с Русия

Зеленски обяви времеви прозорец за преговори с Русия

Украинският президент говори и за това кой би могъл да представлява Европа, ако се стигне до преговорен процес, като призовава да се усили натискът върху Кремъл в тази посока

Пламнаха руски нефтени обекти: Украйна разширява въздушните удари в сърцето на Русия

Пламнаха руски нефтени обекти: Украйна разширява въздушните удари в сърцето на Русия

Украински дронове нанесоха удари по рафинерия в Саратов и нефтохранилище край Таганрог, като атаките срещу руската енергийна инфраструктура навлизат все по-дълбоко във вътрешността на страната

Коментари (0)