13 Април, 2026

The Times: Макрон се готви за схватка с Тръмп на срещата на Г-7

The Times: Макрон се готви за схватка с Тръмп на срещата на Г-7

Еманюел Макрон

Най-вероятно по време на форума ще бъде напрегнато, подчертават от редакцията

В навечерието на срещата на върха на лидерите на страните от Г-7, президентът на Франция Еманюел Макрон даде да се разбере, че ще използва тридневния форум в югозападния курортен град Биариц, за да очертае разделителните линии с държавния глава на САЩ Доналд Тръмп, коментират в редакцията на британския национален ежедневник The Times, съобщава "Фокус".

Очаква се Макрон да призове световните лидери да преосмислят капитализма, както и да спасят демокрацията от националистите и популистите. Ето защо френският президент бе категоричен, че е готов да се противопостави на Тръмп по ключови точки на разминаване на позициите на Европа и Америка, включително по отношение на Иран.

Макрон ще посрещне Борис Джонсън, който за първи път ще участва в среща на Г-7 в качеството си на премиер; Тръмп, германския канцлер Ангела Меркел, японския премиер Шинцо Абе, както и министър-председателите на Канада и Италия -Джъстин Трюдо и Джузепе Конте. Европейският съюз също ще бъде представен.

Най-вероятно срещата ще бъде напрегната, подчертават от редакцията.

Сподели:

Коментари (0)

САЩ обявиха точния час, когато затварят Ормузкия проток

САЩ обявиха точния час, когато затварят Ормузкия проток

Двете страни не успяха да постигнат споразумение по иранската ядрена програма и в отговор Доналд Тръмп обяви, че протокът ще бъде затворен от американските сили

Унгария празнува по улиците историческата победа: Мадяр печели битката с Орбан

Унгария празнува по улиците историческата победа: Мадяр печели битката с Орбан

Вотът в Унгария премина при рекордно висока избирателна активност - над 80%. "Никога досега в демократичната история на страната не са гласували толкова много хора и нито една партия не е получавала толкова голяма подкрепа", заяви лидерът на ТИСА Петер Мадяр

Туск в Южна Корея: Варшава и Сеул засилват сътрудничеството в отбраната

Туск в Южна Корея: Варшава и Сеул засилват сътрудничеството в отбраната

Полша оказва твърда подкрепа на съседката си Украйна от началото на пълномащабната руска инвазия през февруари 2022 г. Южна Корея също подкрепя Киев, особено след като Северна Корея изпрати войници в Русия.