17 Юни, 2026

Рекс Тилърсън: Тръмп отлага пътуването си до Великобритания, за да не отвлича Тереза Мей от преговорите за Брекзит

Рекс Тилърсън: Тръмп отлага пътуването си до Великобритания, за да не отвлича Тереза Мей от преговорите за Брекзит

По-рано американският президент обяви, че отменя пътуването си до Лондон.

Държавният секретар на САЩ Рекс Тилърсън заяви, че президентът Доналд Тръмп отлага пътуването си до Великобритания за известно време, за да не отвлича министър-председателя ѝ Тереза Мей от преговорите за Брекзит, пише The Hill, цитиран от "Фокус".
„Както знаете, президентът подкрепя излизането на Великобритания от ЕС, той смята, че това е правилното решение“, заяви Тилърсън. „Великобритания трябва да се фокусира на преговорите за Брекзит, които са наистина важни за тях и смятам, че президентът разбира това“, допълни той. 
По-рано Тръмп обяви, че отменя пътуването си до Лондон. Самият Тилърсън заяви, че ще посети следващата седмица Великобритания.
Сподели:
Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета  "Пейтриът“

Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета "Пейтриът“

"Руската страна стриктно спазва задълженията си по Хагската конвенция от 1954 г. за защита на културните ценности в случай на въоръжен конфликт", пише в циничната декларация

Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната

Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната

Лин Цзян не отговори на въпроса дали Китай оказва някаква подкрепа на Русия във войната срещу Украйна.

Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ

Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ

Кметът на Москва Сергей Собянин фактически потвърди поражението по рафинерията, като заяви, че на мястото работят аварийни служби.

Коментари (0)