22 Декември, 2025

Тодор Тагарев за Тръмп: За да е велика Америка, не може да предадеш Украйна

Тодор Тагарев за Тръмп: За да е велика Америка, не може да предадеш Украйна

Снимка: архив

"И не можеш да дадеш на Русия това, което иска. Това е опасното.“ 

„За да направиш Америка отново велика, ти не можеш да предадеш Украйна. И не можеш да дадеш на Русия това, което иска. Това е опасното.“ 

Така бившият министър на отбраната Тодор Тагарев  коментира пред БНТ намеренията на американския президент Доналд Тръмп за прекратяване на войната между Русия и Украйна. 

Той отбеляза, че Тръмп има самочувствие на преговарящ, основавайки се на своя опит в сключването на бизнес сделки, но Кремъл ще приложи върху него техниките си за манипулиране на хора: 

„Тръмп мисли, че може да се преговаря с Путин, но насреща са хора от КГБ, тренирани да манипулират.“ 

По думите на Тагарев, ласкателствата на Путин към Тръмп и говоренето, че през 2020 г. са му "откраднали изборната победа", са част от методите за манипулация на Кремъл.    

Според него добрата новина е, че Тръмп не бърза да излезе с ясна позиция.

Той коментира, че в предизборната си кампания Тръмп обещаваше да приключи войната за 24 часа, сега се говори месеци, но и това не е сигурно. 

Бившият военен министър прогнозира, че скоро няма да има среща Тръмп-Путин, въпреки заявките на американския президент тя да се проведе във възможно най-кратък срок.

Сподели:

Коментари (0)

Откриха 11-годишно бургазлийче, обявено от дни за общодържавно издирване

Откриха 11-годишно бургазлийче, обявено от дни за общодържавно издирване

Ангажираните полицейски служители осъществили множество оперативно-издирвателни действия, но днес случаен гражданин, разпознал малолетния по снимки във Фейсбук групите и алармирал Първо Районно управление в града

От АПИ отрекоха твърдение на бивш вицепремиер, че са купували 50-метрова яхта

От АПИ отрекоха твърдение на бивш вицепремиер, че са купували 50-метрова яхта

Бившия служебен вицепремиер и министър на вътрешните работи, назначен от Румен Радев, Иван Демерджиев заяви, че държавно учреждение си е купило 50-метрова яхта

 От „Възраждане“ искат оставки в АЕЦ „Козлодуй“ след извънредното спиране на 6-и блок

От „Възраждане“ искат оставки в АЕЦ „Козлодуй“ след извънредното спиране на 6-и блок

Според Йордан Тодоров подобна поредица от две аварийни спирания непосредствено след планов ремонт е безпрецедентна за най-голямото и най-печелившо държавно енергийно дружество