18 Май, 2026

Тодор Янев е избран за председател на борда на WorldCom Public Relations Group

Тодор Янев е избран за председател на борда на WorldCom Public Relations Group

Тодор Янев

Тодор Янев, управител на агенция „Янев и Янев“, е избран за председател на борда на директорите на световната ПР група WorldCom Public Relations Group, съобщават karieri.bg/news. След тригодишен мандат като председател на регионалния борд на организацията за Европа, Близкия Изток и Африка, сега Янев поема глобалния борд на асоциацията. 

Агенция „Янев и Янев“ има 27-годишна история, а повече от 12 години компанията участва активно в реализирането на проекти съвместно с WorldCom. „Янев и Янев“ е единственият член на международната група от България.

WorldCom е водеща световна мрежа на частни ПР и комуникационни компании. Групата има над 140 офиса и оперира на 6 континента, а членове на новоизбрания борд са 13 изпълнителни директора на водещи комуникационни агенции от Австралия до Южна Америка.

През последните години WorldCom разви индекс за оценка на увереността на бизнес лидерите (Confidence Index), като за целта използва изкуствен интелект, който отчита действията на над 56 хил. високопоставени мениджъри и предоставя акумулирани данни за техните нагласи относно развитието на бизнеса. 
Тодор Янев е управител на агенция „Янев и Янев“ от 2014 г. Има магистърска степен по политическа икономика от London School of Economics and Political Science и бакалавърска степен по бизнес и икономика от University College London. Преди да поеме поста управител на „Янев и Янев“ има 8-годишен опит във финансовия сектор.
Сподели:

Коментари (0)

Standard and Poor’s повиши перспективата пред рейтинга на България на положителна

Standard and Poor’s повиши перспективата пред рейтинга на България на положителна

Според рейтинговата агенция, конфликтът в Близкия изток ще забави растежа в България в краткосрочен план, но до 2029 г. растежът на БВП ще бъде средно 2,6%, като ще надхвърли този в еврозоната

Николай Василев: Ще говори ли правителството за инвестиции или само за комунистически цени?

Николай Василев: Ще говори ли правителството за инвестиции или само за комунистически цени?

Моята препоръка към новата власт е сега те да направят необходимите реформи, да предприемат спешни мерки, да изкарат бюджета на излишък, да орежат разходите мощно, за да влязат под 40% от БВП, както е било. Тогава ще ги подкрепям от сутрин до вечер, каза бившият вицепремиер и министър на икономиката

Тръмп обяви, че Пекин купува до 750 самолета "Боинг"

Тръмп обяви, че Пекин купува до 750 самолета "Боинг"

Китайска поръчка за около 500 самолета е била обект на обсъждане преди срещата между Тръмп и Си Дзинпин. Ако Китай закупи повече от 500 самолета, това би била най-голямата поръчка в историята на авиацията.