Токът за бита да поскъпне средно с 3% за страната от 1 юли. Това предложение на енергийния регулатор ще бъде обсъждано следващата седмица, съобщи БНР.
Предвижданото увеличение за клиентите на ЧЕЗ е 4%, а на EVN и "ЕНЕРГО-ПРО" - с 2%.
Предстои да бъдат обсъдени и цените на парното и топлата вода, които за София се предвижда да скочат с 14%, а за Пловдив - с 9%. /БГНЕС
Още от България
Проверяват над 800 удостоверения за търпимост, издадени във Варна - да не са фалшиви
Издадена заповед за освобождаване на директора на местната служба по геодезия и кадастър
Ресорната комисия гласува НС да решава за охраната от НСО, службата възрази - липсва нужната компетентност
Заместник-началникът на НСО полк. Бойко Василев посочи, че Народното събрание не разполага с експертен капацитет за самостоятелно формиране на преценка и степен на риск
Посолството ни в Скопие: Настоятелно молим да не се блокират пътища на границата
"Интересът на нашата държава изисква да бъдем отворени към своите югозападни съседи, да провокираме запознаването им със съвременната българска култура, да насърчаваме контактите"