17 Май, 2026

10 толкамери ще "ловят" претоварени тирове в Югозападна България

10 толкамери ще "ловят" претоварени тирове в Югозападна България

Снимка: архив

Рекордьорът, който се е движил като претоварен, е тежък 56,9 кг., което е наистина много. Но добрата новина, че се наблюдава сравнително намаление на нарушителите.

Претоварени тежкотоварни камиони отчитат контролните органи по пътищата на Югозападна България. За близо месец толкамерите в областите Благоевград и Кюстендил засякоха десетки нарушители.

Отчетени ли са антирекорди по пътищата на автомагистрала "Струма"?

10 са точките в цялата страна, където толкамерите следят за тежкотоварни камиони и за това какви са нарушенията в югозападна България.

"От 15 октомври стартирахме контрол на всички пътни превозни средства, които се движат претоварени по републиканска пътна мрежа. За района в момента са регистрирани 120 броя претоварени превозни средства", поясни Красимир Чакъров от Българското толуправление, цитиран от Българската национална телевизия.

Рекордьорът, който се е движил като претоварен, се е движил с 56,9 кг., което е наистина много. Но добрата новина, че се наблюдава сравнително намаление на нарушителите.

"Защото първият ден, когато започнахме, когато стартирахме, регистрирахме 314 броя нарушители. Докато към вчерашна дата, за 28 октомври, са само 30. Това е почти 9 пъти по-малко", посочи Чакъров.

До момента са издадени 640 електронни фиша, а заплатените компесаторни такси са в размер на 1200 лева. Красимир Чакъров каза, че при първо нарушение санкцията е 3000 лева, а при повторно 4000 лева.

По отношение на международния трафик той каза, че там нарушенията са сравнително по-малко.

"На самите граници сме разположили екипи, така че няма възможност тировете да преминат без да се вземе отношение. Засичането става в движение, благодарение на сензори, които се намират в асфалта".

Сподели:

Коментари (0)

Клисурски: Кабинетът да не плаши с апокалипсиси, а запретне ръкави за добър бюджет

Клисурски: Кабинетът да не плаши с апокалипсиси, а запретне ръкави за добър бюджет

Тук се смесват две неща - инфлацията заради войната в Иран и повишените цени на горивата, но от друга страна ПБ умело смесват това с високите цени и въвеждането на еврото, коментира бившият служебен финансов министър

Радев се въодушеви от победата на Дара: Талантът проби предубежденията

Радев се въодушеви от победата на Дара: Талантът проби предубежденията

"Поздравления за БНТ и целия екип, допринесъл за победата! България очаква Европа и света на Евровизия 2027!", написа премиерът във Фейсбук

Илияна Йотова се вдъхнови от песента на Дарина Йотова на "Евровизия"

Илияна Йотова се вдъхнови от песента на Дарина Йотова на "Евровизия"

"Триумф за DARA / Darina Yotova!", написа тя по адрес на певицата, като изпрати поздравление и към целия екип за песента