5 Декември, 2025

Тома Биков: Свалим ли Радев, президент става Йотова

Тома Биков: Свалим ли Радев, президент става Йотова

Тома Биков

Президентът и ПП се изпокараха преди войната

"ПП се изпокара с Румен Радев още преди войната. Трудно ми е да анализирам хора, които страдат от въртоглавост. Тези хора не знаят накъде отиват. Ако свалим Румен Радев, по конституция идва Илияна Йотова. Ние предложихме кабинет на Габровски. Вредно е да управлява президентската институция. Сега искат импийчмънт на Румен Радев. Защо трябва да се съобразяваме с ПП и да ги слушаме? Нека да си внесат процедурата за импийчмънт в парламента. И в момента президентът изпълнява пълномощията си по конституция - като не можем да направим кабинет, назначава служебно правителство. Сега не искат президентът да се меси в изборите, а преди само не го посрещаха с цветя и рози, за да се намеси". Това заяви Тома Биков от ГЕРБ пред Нова нюз. 

"От ПП ги беше страх да управляват. Сега питат защо Румен Радев взимал това или онова решение. Ще го прави, след като няма парламент. Притеснява ме, че една група, която е малцинство, а тя е 1 към 3, иска да определя дневния ред на държавата. Най-приятният момент в живота ми е свалянето на правителството на Кирил Петков. Той е най-лошото, което може да ни се случи", каза още Биков. 

"Аз не се разграничавам от Владислав Горанов. Всеки е невинен до доказване на противното в правовата държава. Това е мое лично мнение и не ангажирам партията. Надявам се и мен да не ме сложат в "Магнитски". Съден съм за уронване на престиж като депутат и бях осъден. Не съм обжалвал, защото уважавам решенията на съда. Владислав Горанов беше първият, който се осмели да посегне на Васил Божков", каза още бившият депутат. 
Сподели:

Коментари (0)

Желязков: Заделихме средства в бюджета за нова летателна техника за гасене на пожари

Желязков: Заделихме средства в бюджета за нова летателна техника за гасене на пожари

Сключени са договори за осигуряване на пожарни автомобили, безпилотни летателни средства, мобилни системи с голямо налягане и специализирано облекло

Борисов: Помолих Петкова да махне от бюджета това, с което не са съгласни бизнесът и синдикатите

Борисов: Помолих Петкова да махне от бюджета това, с което не са съгласни бизнесът и синдикатите

По неговите думи ако се работи сериозно по приемането на проектобюджета, той може да бъде факт още преди празниците, но исканият вот ще забави този процес

Кабинетът внася в понеделник коригирания проектобюджет в НС

Кабинетът внася в понеделник коригирания проектобюджет в НС

Финансовият министър посочи какви ще са параметрите на план-сметката за 2026 г., след като бе постигнато съгласие между управляващи, синдикати и бизнес