19 Август, 2026

Тома Биков: Кабинетът на проф. Габровски е антикризисен, няма да управлява с опорни точки

Тома Биков: Кабинетът на проф. Габровски е антикризисен, няма да управлява с опорни точки
Тома Биков

Ако това правителство бъде отхвърлено, такава ще бъде съдбата и на следващите - с втори или трети мандат

Условието пред този кабинет е да преведе България през тежките кризи. Това заяви в студиото на БНТ депутатът от ГЕРБ Тома Биков.

Ако бъде осъществен този кабинет, той ще бъде с мандата на ГЕРБ-СДС. Партията и ПП стоят зад това правителство, защото за нас това е единствената реална възможност за излизане от политическата криза, посочи още той. 

Биков обясни, че проф. Габровски лично е посочил министрите. А разговорите с него и с представители на останалите политически сили са се водили единствено в посока да бъде съставено програмно правителство, затова и министрите в него са от този тип, а не партийно оцветени личности.

Факт е, че в този кобинет има хора, със свои професионални биографии, които от години не са били в политиките. Това е антикризисно правителство, тоест кандидатите за министри няма нужда се учат 6 месеца какво трябва да работят. Това са хора с ясна проевропейска ориентация, които могат така да организират работата си, че да има резултати, аргументира се Биков. 

По думите му проф. Габровски ще има свободата да управлява извън опорните точки на ГЕРБ. И бе категоричен, че този кабинет няма нищо общо с правителствата на Беров или на Орешарски. 

Мисля, че ако това правителство бъде отхвърлено, то така ще се развият събитията и с правителствата, педложени с втория и с третия мандат, прогнозира Тома Биков.

Сподели:
Радев: Пет вертолета и „Спартан“ са в готовност в случай на опустошителни пожари

Радев: Пет вертолета и „Спартан“ са в готовност в случай на опустошителни пожари

Премиерът подчерта, че са взети превантивни мерки и институциите работят с повишена отговорност към обществото

Бутат 20 незаконни строежа в Стара Загора

Бутат 20 незаконни строежа в Стара Загора

Старозагорският кмет каза, че действията на Общината не са свързани с етническата принадлежност на живеещите в квартала, а с необходимостта да се спазва законът

Пловдивската полицията разследва жестоко убийство на млад мъж в Съединение

Пловдивската полицията разследва жестоко убийство на млад мъж в Съединение

По първоначални данни след като жертвата е била убита, тялото е разфасовано. Трупът е престоял няколко дни в чувал и е открит снощи.

Коментари (0)