2 Февруари, 2026

Тома Биков към БСП: Вие сте повече социалисти, отколкото българи!

Тома Биков към БСП: Вие сте повече социалисти, отколкото българи!

Тома Биков

Такава резолюция не е приемана дори за Северна Корея, заяви депутатът от ГЕРБ

Заседанието на Народното събрание започна с декларации във връзка с резолюцията на Европейския парламент за състоянието на правовата държава в България.

"Поздравяваме БСП и ДПС с този голям успех за тях. Поздравяваме ви за това, че през последните седмици, успяхте да организирате социалистите, Зелените и либералите в европарламента, за да хвърлят петно върху България. Това се случи благодарение на български евродепутати от вашите групи", заяви депутатът от ГЕРБ Тома Биков в декларация от името на ПГ. 

"Докато има социалисти и либерали в България, на нас не ни трябват "пазачи около казана". Вие сте много повече социалисти, отколкото българи. Няма истински българин, който да изпитва подобно удоволствие от направеното от своето представителство", категоричен бе той. 

Ние ще продължим, въпреки вас, да отстояваме българския национален интерес. Европа трябва да се управлява по демократичен път - чрез тези, които печелят избори, а не ги губят, категоричен бе Биков. 

"Вие имате подкрепата на загубилите Европа, ние на спечелилите. Вие сте подкрепени от няколко идеологически течения, които си отиват, защото хората не ги искат. Вие имате подкрепата на хора, които са се откъснали от света, на "хайверената левица" и Радан Кънев", обърна се депутатът към БСП и ДПС. 

Това не е мнението на Европа, а на социалистите, Зелените и либералите. Мнението на мнозинството в Европа за България е съвсем различно , каза още Биков по темата за резолюцията. 

Не отричаме, че България има проблем с върховенството на правото и корупцията. Но няма да приемем България да е "черната овца" на Европа, защото тя не е такава, категоричен бе той. 

Подобна резолюция не е приемана и за Северна Корея, не сме по-зле от тях. Не сме зле и от европейски държави, които фалираха множество пъти. България успяваше да се справи сама, коментира депутатът. 
Сподели:

Коментари (0)

Запрянов: Модернизацията на армията не е спряла, но не са осигурени средствата за 2026 г.

Запрянов: Модернизацията на армията не е спряла, но не са осигурени средствата за 2026 г.

Той посочи, че в редовния бюджет, който е трябвало да се приеме, е имало заделени средства за вторите осем самолета F-16, за бойните машини „Страйкър“, за „Ирис“ системата и за корабите, но в удължения бюджет тези пари ги няма

Атанас Атанасов: Румен Радев е сериозен съперник, но зад него прозира олигархията

Атанас Атанасов: Румен Радев е сериозен съперник, но зад него прозира олигархията

По думите му ДСБ не вижда никакви основания за сътрудничество с бившия президент и с политическата конструкция, която се изгражда около него

Енергийният министър при Стефан Янев: Сключването на договора с "Боташ" е по политически причини

Енергийният министър при Стефан Янев: Сключването на договора с "Боташ" е по политически причини

Американската частна инвестиционна компания Carlyle обмисля покупка на активите на Лукойл, включително и тези в България.