Червените искат вот на нероверие заради корупцията, но в същото време обвиненията за шуробаджанащина не са подкрепени с нито един сигнал. „Техните изявления приемам като медийни димки. Искат вот за една тема, по която може спокойно да се хвърля кал“, коментира по Канал 3 Тома Биков от ГЕРБ по повод въпросите, които БСП постави днес по време на конгреса на партията.
Депутатът обясни, че се чувства притеснен за БСП, но не и за правителството. „Започват да изглеждат все по-неадекватни. Вотът на недоверие е един от най-тежките инструменти на всяка опозиция“, посочи Биков. По думите му опозицията първо трябва да си отговори на въпроса какво се случва, ако правителството падне. „Ако те кажат, че алтернатива е самостоятелно управление на БСП, мисля, че притеснението за тяхната психическа нагласа ще е много по-голямо“, посочи депутатът.
Биков допълни още, че никой в управляващата партия не иска коалиция с БСП, като изрази съмнение, че по този начин опозицията се готви за властта. „Начинът, по който го правят, не ми изглежда като подготовка, а като хръвляне на кал“, заяви депутатът.
България
Тома Биков: Не се притеснявам за правителството, притеснява ме самата БСП
Автор: Димитър Иванов
Тома Биков
Ако кажат, че могат самостоятелно да управляват, притеснението е за тяхната психическа нагласа
Фактор

Коментари (0)