13 Април, 2026

Тома Биков: Нужно ни е редовно правителство с проевропейско управление

Тома Биков: Нужно ни е редовно правителство с проевропейско управление

Тома Биков

За ГЕРБ е огромно предизвикателство да казваме „Добър ден!“ на ПП, посочи депутатът

В партията не стои въпросът за лидерството на Борисов. Това заяви в студиото на Би Ти Ви депутатът от ГЕРБ Тома Биков.

Ние сме в дълбока политическа криза от година и половина. Чакат се тежки управленски решения. ГЕРБ няма намерение да се промъква никъде, докато Петков се промъкна покрай нас по темата за Македония. Борисов успя да реше проблемът, а после много хора се опитаха да си препишат заслуги, коментира депутатът. 

Ние смятаме, че в тази ситуация трябва да има редовно правителство, с проевропейско управление, за което сме готови да плащаме нашата политическа цена. За нас е огромно предизвикателство да кажем „Добър ден“ на ПП.(…) Добре е сега да говорим за идеи, а не за хора. Ние казваме следното – да пренесем разговора на по-високо ниво – на политическо ниво, да видим кое ще е най-полезно за страната. Сега ние нямаме никакъв разговор с хората в ПП, аргументира позицията си Биков, но подчерта, че не е убеден, че може в този парламент да се вземат по-дългосрочни решения. 
Сподели:

Коментари (0)

Николай Попов: Аз съм баща, завинаги!

Николай Попов: Аз съм баща, завинаги!

"Има си Бог. Той ще ме съди, а не фалшиви месии, крещящи в хор."

Рая Назарян: Да ценим споделеността и да продължим напред с достойнство и надежда!

Рая Назарян: Да ценим споделеността и да продължим напред с достойнство и надежда!

"Най-искрено поздравявам всички по повод Великден и им пожелавам здраве и домове, изпълнени с топлота, разбирателство и благоденствие! Честито Възкресение Христово!"

Двама души получиха шанс за нов живот след бъбречни трансплантации в „Александровска"

Двама души получиха шанс за нов живот след бъбречни трансплантации в „Александровска"

Трансплантациите са извършени през нощта срещу Велика събота от екипа на доц. Пламен Димитров