31 Януари, 2026

Тома Биков: За излизане от политическата криза е нужно взаимодействие между основни опоненти

Тома Биков: За излизане от политическата криза е нужно взаимодействие между основни опоненти

Тома Биков

"Нямаме любовна история с ПП-ДБ"

За да излезе страната от политическата криза е нужно взаимодействие между партиите – такава позиция изрази пред БНТ депутатът от ГЕРБ Тома Биков.

"Ние нямаме някаква любовна история с ПП-ДБ. Ние виждаме фактите на действителността. И твърдим, че за да бъде преодоляна политическата криза трябва да има взаимодействие между основни политически опоненти чрез поемане на политическа отговорност." – посочи депутатът.

Той определи политическата система като фрагментирана. В сегашната ситуация дори не е ясно кой е опоненетът на ГЕРБ. 

„Тази система на парламентарна демокрация с пропорционална избирателна система очевидно е прекалено сложна за нашия политически елит", отбеляза Биков.

"Дайте ни политическата отговорност и после ни отрежете главата - това им казахме. И това не можаха да разберат." – констатира той.

Биков коментира, че  ГЕРБ са участвали в последните парламенти и са част от провалите им.

"Всички сме се провалили, така че да си избият тази опорка и да започнем да говорим малко по по същество", каза още той.

По думите му, всички внушения за това, че ГЕРБ и ДПС са едно са се опровергали и е станало ясно, че са били плод на фантазия.

Сподели:

Коментари (0)

Божидар Божанов: Радев говори така, че да се хареса на всички

Божидар Божанов: Радев говори така, че да се хареса на всички

Той припомни, че една от големите грешки на Европейския съюз е била, че е „проспал“ анексирането на Крим

 Румен Христов: Румен Радев не се очертава като реална заплаха за  първото място на ГЕРБ-СДС

Румен Христов: Румен Радев не се очертава като реална заплаха за първото място на ГЕРБ-СДС

По темата за ограничаването на секциите в чужбина той защити решението с аргумента, че броят им не влияе съществено върху изборния резултат

Ивайло Мирчев: Нямаме съществени разлики в коалицията ПП-ДБ в оценката към Румен Радев

Ивайло Мирчев: Нямаме съществени разлики в коалицията ПП-ДБ в оценката към Румен Радев

"Ще оценяваме Радев по действията му, но са важни и хората, които ще бъдат с него", заяви той. Самото допускане за съглашателство с бившия президент е тревожно