6 Декември, 2025

Тома Биков: Политическата криза няма да мине без участие на ГЕРБ в управлението

Тома Биков: Политическата криза няма да мине без участие на ГЕРБ в управлението

Тома Биков

Лена Бориславова е като краля-слънце – тя управлява държавата, посочи депутатът

Няма как да се промени ситуацията с третия мандат. Управляващите ще опитват за пореден път да потеглят с кола, която няма двигател. Но трябва да стане ясно, че тази политическа криза не може да мине без участието на ГЕРБ в управлението. Това коментира депутатът от ГЕРБ Тома Биков. 

ГЕРБ, ДПС и Възраждане сме опозиционни формации, не подкрепя настоящото управление, но от различни позиции и причини. Затова не бихме могли да сформираме коалиция, както и да решаваме другите проблеми, които са много важни, обясни депутатът. 

Ако сме първа политическа сила, това ще стане по волята на хората. Те имат желание да има правителство. Въпросът е, че ГЕРБ за разлика от останалите формации, казваме, че сме готови да участваме в управлението, но имаме и способностите да го правим. Нашето ниво на вземане на решения и поглед към политика е много по-високо от това на останалите политически сили, категоричен бе Биков.

Той коментира и снимките с шкафчето на Борисов с банкнотите и златото, като подчерта, че петорна експертиза е доказала, че снимките са  манипулирани. 

Ние не сме имали съмнения, нито избирателите ни са имали някакви притеснения. Снимките са манипулирани, казаха от Брюксел, изтъкна депутатът от ГЕРБ. 

Биков сподели, че за него лично са притеснителни отношенията на премиера и говорителя на кабинета. 

Нека да се каже Лена Бориславова и Кирил Петков ли са на записа, който изтече – двамата влизат рано сутринта в някакъв апартамент да пият кафе. Това е притеснително от гледна точка на морала. Подобни топли отношения миришат на корупция, на шуробаджанащина. Тя е като краля- слънце, Бориславова управлява държавата, изрази своето недоумение Тома Биков.

Сподели:

Коментари (0)

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Скъсана е дигата на река Изворска, в нея се влива река Факийска. На място работят екипи на Община Бургас и на Граничната полиция.

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Паднаха 130 литра дъжд на квадратен метър. Временно е затворен републиканският път за село Варвара. Наводнени са предимно незаконни обекти край реката и в земеделски земи.

Тома Биков: В историята ще пише, че сме въвели България в еврозоната, допуснахме и грешки

Тома Биков: В историята ще пише, че сме въвели България в еврозоната, допуснахме и грешки

Страната има нужда от структурни реформи, не от подобрения - за това обаче е нужен мандат, мнозинство в парламента.