25 Февруари, 2026

Томислав Дончев: Недопустимо е един служител да седи по 8 часа на ден, а да приема граждани 2 часа

Томислав Дончев: Недопустимо е един служител да седи по 8 часа на ден, а да приема граждани 2 часа

Томислав Дончев

605 услуги и режими са в процес на оптимизиране за намаляването на административната тежест

605 услуги и режими са в процес на оптимизиране за намаляването на административната тежест. Това съобщи вицепремиерът Томислав Дончев. Административната реформа се състои от няколко пакета инициативи: да не се изисква хартиен документ от гражданите, ако информацията може да се предава по служебен път от една администрация на друга, отпадането на свидетелство за съдимост, оптимизация на съществуващите услуги, допълни Дончев.

Вицепремиерът уточни, че са мобилизирани секторите да проверят предлаганите услуги от ведомствата.

“Недопустимо е един служител да седи по 8 часа на ден, а да приема граждани 2 часа", каза Дончев.

Във вторник правителството прие доклада за изпълнените мерки за облекчаване на административната тежест. От набелязаните мерки към 31 октомври са изпълнени 28%, 37% са в процес на изпълнение, а за 35% се налага по-продължителна работа в търсене на подходящата нормативна формула.

Администрациите имат срок до 15 януари 2018 г. да представят на Дончев доклад за изпълнението на мерките.

Дончев присъства на церемония за деня на металурга във вторник. На нея стана ясно, че производството на металургичната промишленост за 2016 г. е 7 млрд. лв., а експортът - 5 млрд. лв., което е рекорд. Инвестициите в отрасъла през последните години са поне 4 млрд. лв., пише "24 часа".
Сподели:

Коментари (0)

ДПС-Ново с нелепо обяснение как се се е стигнало до отхвърляне ветото на Йотова

ДПС-Ново с нелепо обяснение как се се е стигнало до отхвърляне ветото на Йотова

По думите на Искра Михайлова в залата е било прекалено шумно и трима техни народни представители са направили грешка, която те ще поправят

Йотова подписа указа за уволнението на главния секретар на МВР

Йотова подписа указа за уволнението на главния секретар на МВР

Мирослав Рашков категорично отхвърли мотивите, с които Дечев поиска отстраняването му

Василев злорадства: Костадинов смята, че си е изписал вежди, но да не се окаже, че си е избол очите

Василев злорадства: Костадинов смята, че си е изписал вежди, но да не се окаже, че си е избол очите

Според лидера на "Възраждане" Костадин Костадинов преодоляното вето на президента Йотова по отношение промените в Изборния кодекс е "голяма победа за българската държавност"