18 Март, 2026

Тонове риба се изсипаха в нивите след скъсване на язовирната стена край Стажица

Тонове риба се изсипаха в нивите след скъсване на язовирната стена край Стажица

Стотици местни жители излязоха на "риболов", въпреки бедственото положение

Бедственото положение в селата Камен и Нова Върбовка край Стражица, остава в сила. Прелелите язовири в района остават под наблюдение и тази нощ. Най- сериозен е проблемът с язовир "Зеленчуков дол", който скъса стена. 

Сигналът за скъсаната язовирна стена подава наемателката на язовира. Гледката още е пред очите й. "Приливната вълна беше около 40 метра с 5 метра височина. Значи дойде от няколко страни", разказва Лидия Йорданова. 

Тонове риба се изсипва в нивите наоколо. Заryбата за наемателите се оказа пиршество за стотици местни жители, въпреки обявеното бедствено положение. 
Под скъсаната язовирна стена също събират риба. Нашествието притеснява наемателката, която тьрси помощ на телефон 112. 

"Ами има сиryрно 120 човека, които не можем да контролираме. Има свлачище, аз не мога да отговарям за тия хора, кой носи отговорност", тревожи се наемателката на язовира. От полицията й отговарят, че не могат да дойдат да обезопасят района. Семейството стопанисва язовира от 1998 г. Следвали са стриктно всички наредби и 
предписания. 

riba12_1_.jpg

Сподели:

Коментари (0)

Борисов заминава за Брюксел за 50-годишния юбилей на ЕНП

Борисов заминава за Брюксел за 50-годишния юбилей на ЕНП

На събитието се събират редица водещи европейски лидери, представители на институциите на Европейския съюз и членовете на политическото семейство на ЕНП

Парламентът реши: Коледни и Великденски бонуси - всяка година

Парламентът реши: Коледни и Великденски бонуси - всяка година

Идеята е добавки да получават не само пенсионерите, а по-широк кръг от уязвими групи

Румен Христов: Амбицията ни е да подобряваме резултата, но сме готови и да бъдем опозиция

Румен Христов: Амбицията ни е да подобряваме резултата, но сме готови и да бъдем опозиция

Лидерът на СДС обяви още, че няма да направят отстъпка от от цивилизационния избор на България и от нейната евроатлантическа ориентация