28 Юни, 2026

Топ дизайнери гостуват на Макрон за Седмицата на модата в Париж

Топ дизайнери гостуват на Макрон за Седмицата на модата в Париж

Сред тях обаче не са Карл Лагерфелд и Никола Гескиер - стилистът от Вюитон, който е сътворил редица тоалети на Брижит Макрон

По случай Седмицата на модата в Париж, френският президент Еманюел Макрон и съпругата му Брижит приеха снощи в Елисейския дворец стотина френски и чуждестранни модни дизайнери, за да откроят Париж като град на модата, предаде Франс прес.

На президентската маса бяха главната редакторка на американското издание на списание "Вог" Ана Уинтър, французите Айдер Акерман и Жан-Пол Готие, италианката Мария Грация Киури, британката Сара Бъртън, американецът Том Браун и ливанецът Ели Сааб. Сред гостите бяха също Сидни Толедано, бивш директор на Диор, Бруно Павловски от Шанел, Стела Маккартни, Кристиан Лубутен и Симон Порт Жакмю, предава БТА. 

Франс прес отбелязва отсъствието на Карл Лагерфелд и Никола Гескиер - стилистът от Вюитон, който е сътворил редица тоалети на Брижит Макрон - заради участието им в ревю на следващия ден.

Френският президент заяви пред гостите: "Исках през тази Седмица на модата да сте тук. Това е седмица, в която целият свят е в Париж и красотата на модата е пред очите на всички. Много важно беше това официално признание - че Републиката отдава почит на талантите от цял свят и че мнозина творци избраха Париж. Преди няколко седмици приехме във Версай мъже и жени от бизнеса с лозунга "Choose France". Същото искам да кажа и на творците като вас: Изберете Франция. Не мога да не изразя почитта си към моята съпруга Брижит, която отстоява френската висока мода и изпитва голямо възхищение към вашата работа", каза френският президент.

Сподели:
Изгоненият от дома си Мики Рурк остана без зъби, фенове се тревожат за състоянието му

Изгоненият от дома си Мики Рурк остана без зъби, фенове се тревожат за състоянието му

Появата му в този окаян вид идва само няколко месеца след като съд в Лос Анджелис постанови той да бъде изведен от наетото си жилище заради близо 60 000 долара неплатен наем

Холивуд в шок: Дъщерята на легендарния Уилям Уайлър загина мистериозно на пътя заедно с мъжа си

Холивуд в шок: Дъщерята на легендарния Уилям Уайлър загина мистериозно на пътя заедно с мъжа си

На този етап властите не съобщават за данни за насилствена смърт. Не са оповестени и подробности дали става въпрос за здравословен проблем или друг инцидент

Изненадващо свалиха статуя на Лионел Меси в Колката

Изненадващо свалиха статуя на Лионел Меси в Колката

Местните власти обаче бяха принудени да вземат решение за нейното премахване, след като постъпиха множество оплаквания от граждани, инженери предупреждават за опасни проблеми

Коментари (0)