25 Февруари, 2026

Торите на Джонсън притеснени от визитата на Тръмп в Лондон

Торите на Джонсън притеснени от визитата на Тръмп в Лондон

Борис Джонсън и Доналд Тръмп

Лидерът на консерваторите призова американският президент да не се меси в предстоящите избори на Острова

Британският премиер Борис Джонсън заяви, че „ще е най-добре“ ако американският президент Доналд Тръмп не се намесва в изборите в Обединеното кралство, когато пристигне в Лондон за срещата на върха на НАТО следващата седмица, предава Reuters.

Тръмп се включи в изборите през октомври, като заяви, че лидерът на опозиционната Лейбъристка партия Джерeми Корбин ще бъде „толкова лош“ за Великобритания и че Джонсън трябва да се споразумее за пакт с лидера на Партия Брекзит Найджъл Фараж.

Висшите консерватори са изнервени, че Тръмп би могъл да разстрои кампанията, когато е в Лондон, малко повече от седмица преди изборите на 12 декември, които, според всички социологически проучвания, торите са на път да спечелят с абсолютно мнозинство.

„Това, което не правим традиционно като обичащи съюзници и приятели, това, което не правим традиционно, е да се намесваме в предизборните кампании един на друг“, казва 55-годишният Джонсън пред радио LBC.

„Най-доброто (нещо), когато имате близки приятели и съюзници като САЩ и Обединеното кралство, е нито една от страните да не се замесва в изборите на другия.“

Джонсън каза, че ако запази властта, ще реализира Брекзит до 31 януари - след близо четири години политическа криза след референдума през 2016 г., на който британците гласуваха за напускане на Европейския съюз.
Сподели:

Коментари (0)

Опозиционна унгарска формация значително изпреварва партията на Орбан

Опозиционна унгарска формация значително изпреварва партията на Орбан

„Тиса“ продължава да укрепва позициите си от средата на януари: тя изпреварва „Фидес“ с 11 процентни пункта сред цялото население с право на глас, а преднината ѝ сред избирателите, които реално биха гласували, вече е достигнала 20 процентни пункта“,

Бербатов става съветник на Андрей Гюров

Бербатов става съветник на Андрей Гюров

Бившият капитан на националния отбор и най-резултатен реализатор в историята на българския футбол Димитър Бербатов поема нова публична функция. От днес той е назначен за съветник на министър-председателя Андрей Гюров, с ресор младеж и спорт.

Какво подчерта Тръмп в най-дългата в историята реч "За състоянието на съюза"?

Какво подчерта Тръмп в най-дългата в историята реч "За състоянието на съюза"?

Най-дългата в историята, близо 2 часа, реч идва в момент, в който се очакват ключови решения както по горещи международни теми, така и по наболели въпроси за страната