Корабът "Ал Джасра" се управлява от германска компания
Товарен кораб, плаващ под либерийски флаг, се запали днес в Червено море, след като бе поразен от снаряд, изстрелян от контролиран от хусите район в Йемен, съобщава Дарик, като цитира Асошиейтед прес. Информацията е позована на представител на САЩ в областта на отбраната.
Агенцията посочва, че нападението над кораба "Ал Джасра" е знак за засилващата се кампания за обстрел на кораби, водена от поддържаните от Иран бунтовници от йеменското племе хуси/хути, които поеха отговорност за поредица от ракетни атаки срещу плавателни съдове през последните дни.
Вчера Ройтерс съобщи, като се позова на анонимен източник от Пентагона, че хусите са направили неуспешен опит да поразят с ракета товарен кораб, който е преминавал през протока Баб ел Мандеб.
Цитираният от АП американски представител е пожелал анонимност, защото е споделил разузнавателна информация. За момента хусите не са поели отговорност за днешния обстрел.
На този етап няма коментар и от намиращата се в Германия компания ХАПАГ-"Лойд" (HAPAG, Hamburg-Amerikanische Packetfahrt Aktien Gesellschaft, Хамбургско-американско акционерно дружество за пакетни превози), която управлява "Ал Джасра".
Не се знае и дали има ранени на борда от снаряда, който може да е бил изстрелян както от дрон, така и от ракетна система.
Още от Свят
Референдумът в Исландия: При 60% преброени бюлетини евроскептиците набират малка преднина
Преброени са 152 000 гласа от общо 270 000 имащи право на глас
Axios: Шефът на ЦРУ е предложил среща между Тръмп, Путин и Зеленски
Зеленски е подкрепил предложението, докато Путин го е отхвърлял
На референдума в Исландия привържениците на преговори за членство в ЕС имат малка преднина пред евроскептиците
46 589 гласоподаватели са подкрепили възобновяването на преговорите, докато 45 682 са гласували против