22 Май, 2026

Тежка катастрофа в Хасковско: Автобус с 40 пътници падна в дере, има загинал и ранени

Тежка катастрофа в Хасковско: Автобус с 40 пътници падна в дере, има загинал и ранени

Към мястото на катастрофата са изпратени 6 линейки, 7 полицейски екипа и 5 пожарни автомобила

Тежка катастрофа с пътнически автобус е станала между между селата Дрипчево и Младиново в област Хасково, съобщиха от МВР.

Към мястото на катастрофата са изпратени 6 линейки, 7 полицейски екипа и 5 пожарни автомобила.

Сигнал за пътното произшествие е подаден на тел. 112 малко след 18:00 часа.  По първоначална информация на пътя Нова Загора – Хасково между селата Дрипчево и Младиново пътнически автобус с бургаска регистрация, в който са пътували 40 пътници, е паднал в дере край пътя.

Незабавно към мястото на катастрофата са насочени екипи на спешна помощ, полицията и пожарната от Хасково, Харманли и Свиленград.

Има информацията за един починал и 10 пострадали. Всички пътници са бързо извадени, някои транспортирани към болнични заведения, други насочени за преглед на място и им е организиран подслон.

Пробата за алкохол на водача е отрицателна, пред униформените той е обясни, че на завой автобусът е поднесъл.
Сподели:

Коментари (0)

Радев: Няма да има механични съкращения в държавната администрация

Радев: Няма да има механични съкращения в държавната администрация

По отношение на договора с "Боташ" премиерът каза, че има искане и от турска страна. "Те са изпратили меморандум. Ние ще разгледаме какво имат предвид в този меморандум.“

На първото класиране за ясли и детски градини в София се класираха 11 746 деца

На първото класиране за ясли и детски градини в София се класираха 11 746 деца

Зам.-кметът по образование, спорт и младежки дейности Десислава Желязкова обясни, че още яслени групи са в опасност и може да се наложи от септември някои да бъдат закрити

Напусна ни звездата на Музикалния театър Теодора Георгиева

Напусна ни звездата на Музикалния театър Теодора Георгиева

"Последни аплодисменти за човека и артиста, която беше обичана от колеги и зрители заради нейната доброта, артистичност и запомнящ се глас", пишат от Националния музикален театър “Стефан Македонски"