5 Юни, 2026

Трагедия в Пазарджик: Съдийка падна от терасата на дома си

Трагедия в Пазарджик: Съдийка падна от терасата на дома си

Трагичен инцидент в Пазарджик. Съдия Стела Михайлова е паднала от терасата на дома си. Това е станало около 2.30 часа тази нощ. Апартаментът е на 6-ия етаж, което е било фатално, съобщи БНТ.

Новината попари юридическото поприще в града, но и много хора, които са познавали съдия Михайлова като човек и професионалист.

По случая незабавно е образувано досъдебно производство за склоняване към самоубийство, каквато е рутинната процедура. Най-вероятно обаче се касае за нелепа случайност, коментират запознати с разследването.

Съдия Стела Михайлова правораздава в Районния съд Пазарджик от дълги години и бе ненавършила 50 години. Тя се е доказала като безупречен професионалист и в наказателната колегия, чийто член бе, и в гражданската колегия.

През 2018 г. съдия Михайлова бе отличена като един от съдиите с най-добри показатели за разглеждане на актовете, потвърдени от горна инстанция на Районен съд-Пазарджик за 2017 година.

Стела Михайлова е сред отличниците и за 2020 г. - при нея са постъпили 400 дела, а тя е приключила 420 дела, което я прави трета по натовареност от 11-те магистрати в съдилището. Тя е с ранг "Съдия във Върховен касационен съд и Върховен административен съд". 
Сподели:
СОС ще се опита да си върне историческата къпалня "Мария Луиза" в Борисовата градина

СОС ще се опита да си върне историческата къпалня "Мария Луиза" в Борисовата градина

Комплексът е затворен от 2006 г., след като е апортиран в смесеното дружество „Парк Мария Луиза“ АД, в което две дружества притежават 59% от дяловете, докато останалата част е собственост на общинското дружество „Софийски имоти“ ЕАД

WSJ: Градове в САЩ връщат по площадите махнатите през 2020 г. статуи

WSJ: Градове в САЩ връщат по площадите махнатите през 2020 г. статуи

Паметник на генерал Робърт Е. Лий от Конфедерацията по време на Американската гражданска война се завръща в Чарлстън, Южна Каролина, а гигантският Колумб очаква възстановяването си в столицата на Охайо, носеща името му

В София възкръсва „Знаме на мира“, а в Русия арестуват за думата „мир“

В София възкръсва „Знаме на мира“, а в Русия арестуват за думата „мир“

Жалък и смехотворен опит на Евгения Живкова да възроди една казионна халтура

Коментари (0)