19 Февруари, 2026

Тръмп анонсира тристранна среща със Зеленски и Путин: Това със сигурност ще се случи

Тръмп анонсира тристранна среща със Зеленски и Путин: Това със сигурност ще се случи

Снимка: БГНЕС

Според американския президент, такава среща е трябвало да се състои още преди 3 месеца.

Президентът на САЩ Доналд Тръмп потвърди, че е заинтересован от тристранна среща с президента на Украйна Володимир Зеленски и руския лидер Владимир Путин. Той направи това изявление по време на разговор с журналисти преди пътуването си до Шотландия.

"Това със сигурност ще се случи. Такава среща трябваше да се състои още преди 3 месеца", каза той, цитиран от УНИАН.

Известно е, че по време на визитата си в Шотландия Тръмп ще се срещне с министър-председателя на Великобритания Кир Стармър. Основната цел на визитата е обсъждането на търговско споразумение между Вашингтон и Лондон.

По-рано президентът на Турция Реджеп Тайип Ердоган заяви, че възнамерява да организира среща между президента на САЩ Доналд Тръмп и руския лидер Владимир Путин на мирни преговори за Украйна. Той отбеляза, че такава среща може да се проведе в Истанбул.

Ердоган добави, че още тази седмица може да проведе преговори с Путин и Тръмп по този въпрос. Президентът на Турция също така каза, че Тръмп му е съобщил, че ще участва в потенциални мирни преговори между лидерите на Украйна и Русия, ако ръководителят на Кремъл също се съгласи да се присъедини към тях лично.

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп заплю база за атака на Иран и предупреди Лондон: НЕ ДАВАЙТЕ "ДИЕГО ГАРСИЯ"!

Тръмп заплю база за атака на Иран и предупреди Лондон: НЕ ДАВАЙТЕ "ДИЕГО ГАРСИЯ"!

„Най-разумният ход за Иран е да постигне споразумение с президента Тръмп и неговия екип“, заяви пред журналисти говорителката на Белия дом Каролайн Левит

Специално за Путин и Тръмп: Как руската армия създава илюзия за настъпление

Специално за Путин и Тръмп: Как руската армия създава илюзия за настъпление

На практика това означава кратки рейдове: руски подразделения влизат в селища, издигат знамена, заснемат кадри за отчет и пропаганда, след което се изтеглят

Зеленски: Днес не можем да кажем, че резултатът от преговорите с Русия е задоволителен

Зеленски: Днес не можем да кажем, че резултатът от преговорите с Русия е задоволителен

„Военните обсъдиха някои въпроси сериозно и по същество. Чувствителни политически въпроси, възможни компромиси и необходимата среща на лидери не бяха достатъчно добре обсъдени“, добави той