"Харесвам го.“ – коментира президентът на САЩ в Овалния кабинет в отговор на репортерски въпрос.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп нарече китайския лидер Си Дзинпин „приятел“, след като наложи огромни търговски мита и де факто започна търговска война с Китай, съобщава CNN.
"О, разбира се, той ми е приятел. Харесвам го.“ – коментира Тръмп в Овалния кабинет в отговор на въпрос от репортер дали би искал да разговаря с китайския лидер, да се срещне се него.
„Разбира се, че бих се срещнал с него“, уверява американският президент.
По-рано той обяви, че повишава митата за Китай до 125%, след като Пекин наложи ответни мита върху американски стоки. На друго събитие в Белия дом Тръмп изрази убеденост, че „Китай иска да сключи сделка“.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Ванс е фаворитът на Тръмп за кандидат на републиканците за президентския вот през 2028 г.
Част от традиционните партийни спонсори продължават да подкрепят Рубио, докато Ванс разчита основно на по-младото крило на движението MAGA
Испанските служби разследват подготовка за нова миграционна вълна към Сеута
Заключението е, че призивът за ново нахлуване е реален и документиран във Facebook, WhatsApp и Instagram
Иран обмисля да налага глоби на кораби "нарушители" в Ормуз - в размер до 20% от стойността на товара им
Планът предвижда и забрана за всички плавателни съдове, принадлежащи на Съединените щати, Израел и "други враждебни държави"