Длъжностните лица в Ухан заявиха, че са добавили 1290 смъртни случая към общия брой в града
Доналд Тръмп заяви, че действителният брой на смъртните случаи в Китай от коронавирус е по-висок, дори след като служители съобщиха нов брой – с 50% повече - на загиналите в Ухан, където започна пандемията.
„Китай току-що обяви удвояване на броя на смъртта им от Невидимия враг. Той е много по-висок от този и далеч по-висок от САЩ, дори не е близо!“, съобщи Тръмп в Twitter. Американският президент коментира съобщението на властите в Ухан, което гласи, че броят на жертвите там е с 50% по-висок от съобщения преди. Длъжностните лица в Ухан заявиха, че са добавили 1290 смъртни случая към общия брой в града, откъдето тръгна пандемията COVID-19.
Още от Свят
САЩ нанесоха серия удари по Иран
Според CENTCOM ударите са били отговор на атаките на Иран срещу три търговски кораба, преминаващи през Ормузкия проток
ЕП удари по проруската ос: започва проверка на путинското семейство, в която членува и „Възраждане“
Проверката ще установи дали ЕСН действително защитава принципите на демокрацията, върховенството на закона и правата на човека – задължителни условия за всяка европейска политическа партия.
Линдзи Греъм: Украйна надмина всички очаквания – сега е моментът Путин да бъде принуден към мир
Сенаторът подчерта, че именно това лято е най-подходящият момент да бъде оказан максимален икономически и политически натиск върху Кремъл