Двама представители на американската отбрана заявиха за телевизионния канал NBC News, че президентът Доналд Тръмп е одобрил план за въоръжаване на сирийските кюрди, които са важен съюзник на Съединените американски щати в борбата срещу терористичната групировка „Ислямска държава“ в Сирия, предаде "Фокус".
Един от представителите коментира, че ходът е значим, тъй като е в подкрепа на идеята, че Сирийските демократични сили е бойната сила, която вероятно ще участва в офанзивата за град Ракка. Решението на Тръмп също подсилва идеята, че Сирийските демократични сили, сирийските кюрди и Сирийската арабска коалиция имат подкрепата на САЩ.
Заповедта е подписана и това „позволява процесът да започне да действа“. Когато заповедта стигне до Министерството на отбраната на САЩ, страната може да започне да осигурява на сирийските кюрди оръжия и оборудване, част от което е вече предварително доставена.
Напиши коментар
Напиши коментар
Франция обвини Хизбула за убийството на френски миротворец в Ливан
- 18 Април, 2026
Убитият миротворец, идентифициран като сержант Флориан Монторио, е бил застрелян, докато неговото подразделение се е насочвало към пост на UNIFIL, и е починал от „директен изстрел“, заяви министърът на въоръжените сили на Франция Катрин Вотрен
Ройтерс: Танкери прекосиха Ормузкия проток, преди Иран да произведе изстрели
- 18 Април, 2026
Корабите, които преминаха през пролива в петък и събота през иранските води южно от остров Ларак, бяха предимно по-стари, не-западни кораби и включваха четири санкционирани кораба, разкриват данните за проследяване на плавателните съдове, предаде агенцията
Шефът на НАТО отхвърли рисковете САЩ да напусне Алианса
- 18 Април, 2026
Марк Рюте изрази увереност в американския „чадър за сигурност“, като същевременно призна разочарованието на Доналд Тръмп от отказа на НАТО да се присъедини към военната кампания срещу Иран


Коментари (0)