19 Юни, 2026

Тръмп е заплашен със затвор

Тръмп е заплашен със затвор
Доналд Тръмп, снимка:БГНЕС


Съдията, който разглежда делото на Доналд Тръмп за плащания за прикриване на извънбрачни връзки Хуан Мърчан, го е заплашил със затвор в случай на по-нататъшно нарушаване на съдебната забрана за коментиране на други замесени страни, пише The Hill, цитиран от Bgonair.

По време на изслушването на 6 май Мърчан е признал Тръмп за виновен по едно обвинение за нарушаване на заповед за публични коментари срещу съдебни заседатели и му нареди да плати глоба от 1000 долара (1836 лева). Съдът е отхвърлил другите жалби на прокуратурата.

"Обвиняемият е информиран, че ако е оправдано, бъдещите нарушения на законните съдебни разпореждания ще се наказват с лишаване от свобода", заяви съдията.

Той е съобщил на Тръмп, че да го изпрати в затвора е последното нещо, което иска, но подчерта, че продължаващите нарушения на ограничителната заповед от страна на Тръмп са пряка атака срещу върховенството на закона.

Миналата седмица Мърчан вече призна Тръмп за виновен по девет обвинения за нарушаване на заповедта за запушване и нареди глоба от 9000 долара (16 524 лева), предаде "Фокус".
Сподели:
Много членове на британското правителство искат оставка от Киър Стармър

Много членове на британското правителство искат оставка от Киър Стармър

Те ще се срещнат с него и ще му кажат, че “времето му е изтекло”, като ще настояват той да определи срок за “плавно предаване на властта”

Тръмп: Свършено е с Иран. Няма до получат и 10 цента

Тръмп: Свършено е с Иран. Няма до получат и 10 цента

Причината за решението му е, че Техеран е блокирал преминаването през Ормузкия проток в отговор на сблъсъците между Израел и Ливан.

Иран отново обяви затваряне на Ормузкия проток и спиране на преговорите за прекратяване на войната

Иран отново обяви затваряне на Ормузкия проток и спиране на преговорите за прекратяване на войната

Съответното предупреждение и заповед към корабите в региона да не се приближават до протока са били издадени от Корпус на стражите на Ислямската революция (КСИР)

Коментари (0)