27 Декември, 2025

Тръмп и Нетаняху приемат план за палестинска държава в Газа и Синай

Тръмп и Нетаняху приемат план за палестинска държава в Газа и Синай

Предвиждайки рязък и странен обрат в политиката, министърът на регионалното развитие на Израел Аюб Кара заяви във вторник, че министър-председателят Бенямин Нетаняху и американският президент Доналд Тръмп ще обсъдят във вторник план за създаването на палестинска държава в Газа и на Синайския полуостров, а не в Западния бряг, преразглеждайки идея, отдавна отхвърлена от международната общност, пише The Times of Israel.
Кара написа в „Туитър“, че двамата лидери ще дадат подкрепата си за предложението, изказано от египетския президент Абдел Фатах ал-Сиси.
„Тръмп и Нетаняху ще приемат плана на египетският лидер Сиси. Палестинска държава в Газа и Синай вместо в Юдея и Самария“, отбеляза министърът. „По този начин ние ще създадем мир, включително със сунитската коалиция“, обясни Кара.

Сподели:

Коментари (0)

Зеленски: Тръмп трябва да дойде в Украйна, за да обоснове своя мирен план

Зеленски: Тръмп трябва да дойде в Украйна, за да обоснове своя мирен план

Президентът на Украйна предупреди, че мирното споразумение вероятно ще трябва да бъде изнесено на референдум

Израел официално призна Сомалиленд за независима и суверенна държава

Израел официално призна Сомалиленд за независима и суверенна държава

„Декларацията е в духа на Абрахамовите споразумения“, посочи офисът на Нетаняху, позовавайки се на няколко споразумения между Израел и арабските страни, сключени с посредничеството на американския президент Доналд Тръмп

НАТО иска помощ от Украйна

НАТО иска помощ от Украйна

Всеки ден Украйна произвежда стотици безпилотни летателни апарати, част от които струват едва 2500 долара, докато стойността на руския „Шахед“ е най-малко 35 000 долара